1. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli przedstawia nam Narodzenie Pana Jezusa jako Słowo, które Bóg wypowiada do człowieka. Otwórzmy serca na to Słowo, przyjmijmy je i realizujmy na co dzień w swoim życiu.
  2. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego – święto Trzech Króli; w tym dniu porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. Podczas Mszy św. pobłogosławimy kredę, kadzidło i złoto przygotowane na tę okazje przez młodzież naszej parafii – można będzie zabrać do domu. Zgodnie z dawnym zwyczajem, na drzwiach naszych domów i mieszkań kreślimy pierwsze litery C + M + B 2022 od łacińskich słów „Christus mantionem benedicat” co oznacza prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom. Jest to też Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego. Składka z tego dnia przeznaczona będzie na misje.
  3. Biskup tarnowski apeluje o misyjne kolędowanie. Drodzy Diecezjanie! Zbliża się czas misyjnego kolędowania, które w zbliżającym się okresie Bożego Narodzenia będzie musiało z powodu pandemii przybrać niestety inną formę niż tradycyjne odwiedzanie domów przez grupy kolędnicze. Nie chcemy rezygnować z tej bardzo wartościowej tradycji, która tak mocno już utrwaliła się w naszej diecezji, dlatego też gorąco zapraszam do organizowania w kościołach spotkań po Mszach świętych, w czasie których kolędnicy misyjni będą mogli zaprezentować przygotowany program. Mając świadomość ogromu dobra, jakie dokonuje się dzięki kolędnikom misyjnym naszej diecezji na rzecz dzieci na trzech kontynentach, serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w tym dziele mają swój udział, a więc samym kolędnikom, ich opiekunom, duszpasterzom oraz wszystkim diecezjanom, którzy w ten sposób wspierają misje. Z pasterskim błogosławieństwem † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI
  4. 6 stycznia O godz. 9 00 będzie odprawiona Msza Święta z podziękowaniem za otrzymane łaski w minionym roku, z prośbą o błogosławieństwo Boże w 2022 roku dla pracowników, ich rodzin, klientów i współpracowników Spółdzielni Handlowo Produkcyjnej ROLNIK w Łososinie Dolnej – od Zarządu. Będzie śpiewał chór z Wielogłów. W tym dniu Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza nas na godz. 17 15 do Sali pod kościołem na JASEŁKA ORAZ WSPÓLNE KOLĘDOWANIE.
  5. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Oprawę Mszy Świętej o godzinie 11.00 przygotuje Zespół Regionalny  JAKUBKOWIANIE. Będzie to już druga niedziela miesiąca dlatego składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne. Obecnie tą najpilniejszą inwestycją jest planowany na czerwiec remont dachu. 
  6. W tym tygodniu będą odprawione Msze Święte kolędowe w intencji rodzin naszej parafii z następujących rejonów:

3 stycznia (poniedziałek), godz. 17.00 Bilsko (Bilsko Biała, Bilsko Cichawa, Łączne)

4 stycznia (wtorek), godz. 17.00 Bilsko (Bilsko Wola, Pod lasem, Kowalówka, Przy drodze)

5 stycznia (środa godz. 17.00) Bilsko (Dział, Roćmirowa).

5 stycznia (środa godz. 18.00) (Bilsko Leśniczówka, Jarostowa, Berdychów). Zapraszamy. Jeżeli nie będzie mogła przyjść cała rodzina to zapraszamy przynajmniej przedstawicieli domu czy rodziny.

7. W środę o godz. 16.30 Różaniec. Proszę o poprowadzenie różańca Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Pocieszenia i św. Przeczystego Serca św. Józefa. Msza Święta po Nowennie będzie w tym roku celebrowana w intencjach nowennowych.

8. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek stycznia. Pierwszy czwartek wypada w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Od 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. W pierwszy piątek od godz. 8 00 udamy się do chorych. Odwiedzamy około 30 chorych. Jest początek roku. Zachęcamy do zgłaszania chorych których do tej pory nie odwiedzaliśmy, a którzy chcieliby w pierwsze piątki korzystać z posługi kapłańskiej. Na stolikach z gazetami książka: Wszystko o Sakramencie Namaszczenia Chorych z Litanią do NMP z Lourdes. Przeczytajmy. Dobrze wiedzieć kiedy powinno się poprosić o Sakrament Chorych. Zaproponujmy tę lekturę także chorym. Od 16.00 okazja do Spowiedzi Świętej.

Nadesłano do ogłoszeń:

Szczepienie psów będzie 4 stycznia (wtorek) w Łososinie Dolnej i Bilsku. 5 stycznia (środa) w Witowicach Górnych i Dolnych. Szczegóły na afiszach.