DZIEŃ 1
Wyjazd z Łososiny Dolnej o godzinie 04:00 rano. Przejazd do Czech. Około południa przyjazd do Pragi.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem rozpoczniemy od Hradczan, dzielnicy Pragi zlokalizowanej na zachodnim brzegu Wełtawy. Powszechnie nazywa się ją królewską, ponieważ na jej terenie zlokalizowany jest Zamek Praski, dawna siedziba królów czeskich. Wejdziemy do Katedry św. Wita, która jest przykładem połączenia stylu gotyckiego i neogotyckiego. Zobaczymy również słynną Złotą Uliczkę powstałą w czasach średniowiecza, obecnie wypełnioną galeriami i sklepikami. Następnie udamy się w kierunku zabytkowej dzielnicy Mala Strana, a dalej spacerem przez Most Karola, będący spoiwem dwóch brzegów Wełtawy, to jest Malej Strany i Starego Miasta. Powstał w XV w., jego długość to ponad pół kilometra i jest jednym z najbardziej charakterystycznych punktów w Pradze. Później przejdziemy na Rynek Staromiejski, by zobaczyć powstały na przełomie XIV i XV w. ratusz z zegarem astronomiczny Orloj, wykonany na początku XV-tego stulecia.
Przejazd do hotelu położonego w okolicach Pragi, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do centrum Pragi. Msza Święta w Kościele Panny Marii Zwycięskiej w którym od wieków czczone jest Praskie Dzieciątko Jezus (cz. Pražské Jezulátko)  Szesnastowieczna cudowna figurka, słynna na cały świat, pochodzi z Hiszpanii. Praskie przedstawienie Jezuska ma 47 cm wysokości, a wykonał je z nieznany artysta w XVI wieku. Figurkę ofiarowała klasztorowi Karmelitów bosych na Małej Stranie Polyxena z Lobkovic w 1628 roku. Od XVII wieku Praski Jezusek jest przedmiotem szczególnego kultu i przypisuje mu się rozliczne cudowne uzdrowienia.
Czas wolny dla grupy na zakup pamiątek. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót do Łososiny Dolnej w godzinach wieczornych.

termin: 23.09 – 24.09.2023
cena: 650 zł

Cena obejmuje:
Przejazd autokarem klasy LUX, 1 nocleg w hotelu*** w okolicach Pragi, 1 obiadokolacja, 1 śniadanie, ubezpieczenie KL i NW, składka na TFG i TFP, opiekę pilota.

Cena nie obejmuje:
Obowiązkowo płatne koszty realizacji programu zwiedzania 45 euro (między innymi: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnik lokalny, opłaty parkingowe, lokalna taksa turystyczna, tour guide system)

Uczestnicy muszą posiadać ważne dowody osobiste!

Kategorie: Aktualności