1. Aby zwiększyć naszą radość, Uroczystość Bożego Narodzenia obchodzona jest w Kościele wraz z oktawą czyli przez 8 dni, a więc każdego dnia w oktawie liturgicznie obchodzimy Narodzenie Pańskie.
  2. W skład oktawy wchodzą: Jutro (w poniedziałek) 26 grudnia – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte o godz. 7 00, godz. 9 00 i godz. 11 00 (wystąpi Zespół Regionalny Jakubkowianie). Po południu tradycyjnie nie ma Mszy Świętej. Jest to czas odwiedzin bliskich i znajomych. Czas głoszenia prawdy o Narodzeniu Pańskim. Po Mszach Świętych poświęcenie owsa. Składka zbierana w tym dniu przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  3. We wtorek – św. Jana Ewangelisty. Msza Święta o godz. 6 30. Poświęcenie wina ku czci św. Jana.
  4. W środę – świętych Młodzianków. O godz. 17 00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia i Msza Święta.
  5. W piątek – 30 grudnia – święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte o godz. 6 30 i godz. 17 00.
  6. W sobotę 31 grudnia – św. Sylwestra. Msza Święta o godz. 6 30. O godz. 16 00 Nieszpory i Msza Święta na zakończenie roku kalendarzowego 2022. Zapraszamy.
  7. W przyszłą niedzielę – Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Pierwszy dzień nowego roku kalendarzowego. Msze Święte o godz. 7, godz. 9, godz. 11 00 i godz. 16.
  8. Okres Bożego Narodzenia kończy się niedzielą po Objawieniu Pańskim, w którą obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Będzie to 8 stycznia.
  9. Po dwóch latach nieobecności, pragniemy odwiedzić rodziny naszej Parafii w domach, podczas tradycyjnej kolędy. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy już 27 grudnia. Ksiądz Proboszcz odwiedzi rodziny w Łososinie Dolnej oraz część rodzin w Łękach. Ksiądz Paweł w Bilsku oraz Witowicach Górnych i część rodzin w Łękach. Plan kolędy będzie podawany na bieżąco w ogłoszeniach. Wodę święconą do błogosławieństwa domów i mieszkań podczas kolędy możemy zabrać z kościoła (z baniaka koło ołtarza Bożego Miłosierdzia). Ze względu na wiele zmian pośród mieszkańców parafii, w czasie wizyty duszpasterskiej będziemy uzupełniali kartoteki parafialne. Po kolędzie pragniemy także  kartotekę papierową zastąpić kartoteką cyfrową. To znacznie ułatwi pracę kancelaryjną.

PROGRAM KOLĘDY:

wtorek od godz. 8.30
środa od godz. 8.30
czwartek od godz. 8.30
piątek od godz. 8.30
1Bilsko Dział (od Pajor do Rasiński, od Kulig do Szewczyk i domy przy boisku sportowym od Andrzej Pajor do Salamon)Jodłowiec – Berdychów – RoćmirowaBilsko – Murowaniec (od Grzybowskich do Pawłowskich)Bilsko Kowalówka (od Salamon do Grzybowski i domy nad drogą od Sromek do Górowski)
2Łęki – góra nad drogą, od Pani Kazimiery Tokarczyk.Łososina Dolna -Morsztynówka: od Gwóźdź do Stachoń i od Jajeśnica do Michalik.Łososina Dolna – Łączne od Waligóra do Bednarek, domy przy kaplicy oraz Sadowa – domy nad lotniskiem od Wojtas do Hila.Łososina Dolna – Sadowa górą od Bukowiec do Katra oraz od Bryniak do Trzaskowski.

10. Bardzo dziękuję 4 osobom, które w ostatnim czasie ofiarowały wota dla Matki Bożej Pocieszenia. To piękny Bożonarodzeniowy dar.

11. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół na Święta: dziękuję jednej z Rodzin naszej Parafii za ofiarowanie choinek. Dziękuję Panu Kościelnemu, Pani sprzątającej, Pani piorącej obrusy. Bóg zapłać młodzieży za wykonanie szopki, ubranie choinek. Paniom kwiaciarkom za wykonane dekoracje. Cukierni Tęgoborze za ofiarowane pierniki dla dzieci na zakończenie Rorat. Bóg zapłać za dary ofiarowane na probostwo.

12. Bóg Zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii. Dzisiaj na ogrzewanie naszego kościoła.

13. Zachęcamy do obejrzenia w TVP 1 amerykańskiego serialu THE CHOSEN. Jest to pierwszy wielosezonowy serial o życiu i działalności Jezusa z Nazaretu. W dniach od 27 grudnia do 5 stycznia, na antenie TVP 1 (godz. 8 30) zostanie wyemitowany pierwszy sezon tego serialu.

14. Przeżywając piękne Święta Wcielenia Słowa Bożego, w imieniu nas Kapłanów, składam wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzenia radosnych, błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Życzymy Opieki Bożej na każdy dzień, miłości od najbliższych, zgody w rodzinach, pokoju z bliźnimi, dobrego zdrowia. Chorym – życzymy z całego serca odmiany trudnego losu, aby Nowonarodzony umocnił Was w chwilach cierpienia. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia – życzą Duszpasterze.