1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny 2021/2022. Podejmowana w tym roku tematyka będzie zwracała uwagę na to, że każdy z nas jest posłany w pokoju Chrystusa. Niedzielna liturgia będzie oparta na czytaniach z roku C.
  2. Przypominamy, że adwent to okres przygotowujący do Bożego Narodzenia. Mimo, że dziś zwany jest radosnym okresem oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa, to jednak warto zauważyć, że Kościół już od IV w. zachęcał w tym czasie do podejmowania postu i umartwienia, a także do częstego uczestnictwa we Mszy Świętej. Okres adwentu obejmuje cztery niedziele, a liturgia słowa dzieli go na dwie części. Pierwsza do 17 grudnia przygotowuje nas na powtórne przyjście Jezusa uświadamiając nam, że trzeba będzie stanąć przed Panem i zdać sprawę ze swego życia. Druga część to czas od 17 do 24 grudnia, który przybliża nam wydarzenia bezpośrednio poprzedzające narodzenie Zbawiciela. Dekoracja adwentowa związana jest z wieńcem adwentowym, w którym znajdują się cztery świece, symbolizujące cztery niedziele adwentu.
  3. Okres ten ma swoje nabożeństwo. Są nim roraty. O godzinie 6 00 będziemy rozpoczynać śpiew Godzinek do NMP. O 6.30 Msza Święta o NMP. Zachęcamy do udziału w roratach wszystkich a szczególnie dzieci, z którymi wyruszymy w podróż do Betlejem. Poprowadzi nas Archanioł Gabriel. Dzieci otrzymają planszę przedstawiającą współczesną Ziemię Świętą z zaznaczonymi miejscami, które odwiedzimy podczas wędrówki oraz będą otrzymywały obrazki w każdym z 20 dni rorat.
  4. W Liturgii Kościoła:

We wtorek Święto Andrzeja Apostoła

W piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego

W sobotę św. Jana Damasceńskiego oraz św. Barbary

W następną niedzielę dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie z tej racji zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

W tym tygodniu także pierwszy czwartek, piątek i sobota grudnia.

Okazja do spowiedzi w dni powszednie od 6.00. Popołudniu w środę i czwartek od 16.30, w piątek od 16.00.

W I piątek od 14.00 udamy się do chorych. Będzie to dla chorych okazja do spowiedzi przedświątecznej.

W pierwszą sobotę o 16.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

5. Od dzisiaj na stolikach z gazetami możemy nabyć świece CARITAS na stół wigilijny. Duże ofiara od 20 zł, małe ofiara od 5 zł. Na stolikach znajdziemy także świece z modlitwą do św. Andrzeja Boboli. Chcemy także włączyć się w ogólnopolską akcję Paczuszka dla Maluszka, która polega na przygotowaniu darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Posługują tam Siostry Urszulanki, które obecnie pomagają 15 mamom i 45 dzieciom. Z choinki umieszczonej przy obrazie św. Jana Pawła II można zabrać papierową bombkę, na której jest informacja co można kupić do paczki. Dary pod choinkę można składać do 12 grudnia. Akcję koordynuje Domowy Kościół.

6. W Gościu Niedzielnym KALENDARZ ŚCIENNY na 2022 rok z pięknymi reprodukcjami obrazów przedstawiających wydarzenia z życia Jezusa. W NIEDZIELI wywiad z amerykańskim dziennikarzem Rodem Dreherem autorem znakomitej książki Żyć bez kłamstwa. Jak wytrwać w chrześcijańskiej opozycji. W IDZIEMY Józef patron cierpiących oraz świetny tekst ks. prof. Waldemara Chrostowskiego Czasy ostateczne.