1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Jest to już trzeci rok poświęcony Eucharystii, który będzie przebiegał pod hasłem POSŁANI W POKOJU CHRYSTUSA. W tym roku duszpasterskim chcemy ukazać konsekwencje czerpania z Eucharystii przyjmowanej w Komunii Świętej. Niedzielna liturgia słowa będzie oparta na czytaniach z roku A, w ciągu tygodnia na czytaniach z roku I.
 2. Adwent przypomina nam, że realizując swoje życie doczesne oczekujemy na przyjście Jezusa Chrystusa. W pierwszej jego części do 17 grudnia, oczekujemy na spotkanie ostateczne związane z naszym zbawieniem, a od 17 grudnia przypominamy to oczekiwanie na Narodzenie Jezusa Chrystusa w Betlejem, które było udziałem Narodu Wybranego.
 3. Nabożeństwo okresowe Adwentu to Roraty. O godz. 6 00 będziemy rozpoczynać śpiew Godzinek do NMP. O godz. 6 30 Msza Święta o NMP. Dodatkowo Msza Święta o NMP będzie celebrowana popołudniu o godz. 17 00 (w środy, czwartki i piątki). Zachęcamy do udziału w Roratach wszystkich, szczególnie dzieci naszej Parafii, z którymi będziemy podążać do Betlejem. POPROWADZI NAS ŚWIĘTY DZIADEK JOACHIM. Dzieci otrzymają planszę, na której w wyznaczonych miejscach będą przyklejać obrazki otrzymywane każdego dnia Adwentu. Obrazki przedstawiają kolejnych bohaterów poznawanych podczas tegorocznych Rorat, czyli osoby, które w historii zbawienia czekały na Mesjasza.
 4. W środę święto Świętego Andrzeja Apostoła.
 5. W sobotę św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
 6. W tym tygodniu także I CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA GRUDNIA. W pierwszy czwartek od godz. 16 00 wystawienie i Adoracja NS w intencji powołań. W pierwszy piątek od godz. 14 00 udamy się do chorych. Od 15 00 wystawienie NS. W pierwszą sobotę od godz. 16 00 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Spowiedź Święta od środy do piątku od godziny 16 00.
 7. W przyszłą niedzielę dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 8. Do końca listopada różaniec z wypominkami za zmarłych. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone przy okazji składania wypominek. Jesteśmy bardzo wdzięczni.
 9. Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się w ogólnopolską Akcję Paczuszka dla Maluszka, która polega na przygotowaniu darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie oraz osobom z Ukrainy, zwłaszcza Kobietom wychowującym dzieci. Z choinki umieszczonej przy ołtarzu można zabrać papierową bombkę, na której jest informacja co można kupić do paczki. Dary pod choinkę można składać do 11 grudnia. Akcję koordynuje Domowy Kościół.

Rzeczy, które można umieścić w paczce:

 • Mleko NAN 1, 2, 3
 • Kaszki dla dzieci
 • Środki higieniczne dla dzieci (płyny do kąpieli, balsamy, itd.)
 • Pampersy (różne rozmiary, od 1 do 6)
 • Chusteczki nawilżające
 • Proszki do prania
 • Płyny do prania i płukania
 • Płyny do mycia podłóg, naczyń
 • Artykuły higieniczne dla kobiet
 • Słodycze dla dzieci o dłuższym terminie ważności

Paczki trafią do podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie oraz do kobiet wychowujących dzieci na Ukrainie. Bóg zapłać za okazane serce.

10. Parafia w Tęgoborzy zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, IZRAEL- 8 DNI „Pielgrzymka do Izraela” Termin: 28.01- 04.02.2023 Transport: Autokar/samolot Cena: 2 100 PLN/os+620 USD Szczegóły: http://wactur.com.pl/project/ziemia-swieta/