1. Rozpoczynamy Okres Adwentu, który ma podwójny charakter; jest czasem przygotowania do świąt Bożego Narodzenia (czcimy w nich pierwsze przyjście Chrystusa między ludzi) i czasem w którym nasza uwaga skierowuje się na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu wieków. Dlatego jest to czas świętego i radosnego oczekiwania. W tym czasie zachęcamy do licznego udziału wszystkich parafian w Roratach. Dzieci prosimy o włączenie się w sposób konkretny w przygotowanie do Świąt przez zyskiwanie dobrych uczynków i przynoszenie serduszek na Msze św. Roratnie, które będą o godz. 6. 30. Będzie jak co roku losowanie serc z dobrymi uczynkami i możliwość zabrania figurki Dzieciątka Jezus na jeden dzień do domu.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • w poniedziałek św. Andrzeja, Apostoła.
  • w czwartek św. Franciszka Ksawerego, prezb.

3. W przyszły wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św. o 07.00, 09.00, 11.00, i 16.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota grudnia. Msze św. wotywne w te dni o godz. 16. 00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i sobotę od godz.15.00. Do chorych ze względu na sytuacje w kraju nie możemy jechać. Odwiedzimy chorych przed świętami ale w taki sposób żeby nie jeździć z domu do domu tylko 3 osoby dziennie na wcześniejsze zgłoszenie.

5. Od tej niedzieli, a także po Mszach św. roratnich będzie można kupić Świecę Caritas Wigilijnej Pomocy Dzieciom. Bardzo dziękuje także za ofiary na caritas składane przy różnych okazjach czy to ślubu, pogrzebu bo możemy z tych pieniędzy pomóc w dożywianiu dzieci oraz w leczeniu i rehabilitacji dzieci i chorych z naszej parafii. Bardzo proszę aby spowiadać się sukcesywnie na roratach czy Mszy św. wieczornej gdy trzeba liczyć się z tym że nie będzie tradycyjnej spowiedzi przedświątecznej. Prosimy również, aby skorzystał z sakramentu pokuty w swojej parafii.

6. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę i ofiary w kopertach. Dziękuje serdecznie rodzicom dzieci przeżywających rocznicę Komunii Świętej i bierzmowanym za ofiarę za którą w tym tygodniu zakupiłem 5 ornatów, dwa nowe kropidła i lawabo przy tabernakulum. Bóg zapłać.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dzisiaj do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość, Promyczek Dobra.