1. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje szatana, który kusi Jezusa. Pokusom podlegamy również i my, dlatego potrzeba nam oczyszczenia z grzechów. Przygotowujemy się do spowiedzi. Spowiedź Misyjna jutro od godz. 7.30 do godz. 18.00 (z przerwami). Na Mszy Świętej o godz. 9.00 obrzęd błogosławieństwa nowego konfesjonału.
 2. We wtorek zakończymy Misje Święte. Msze Święte w tym dniu o godz. 8.00 i godz. 18.00. W poniedziałek i wtorek na Mszach Świętych będzie zbierana składka na potrzeby Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie. Będzie to nasz dar wdzięczności za wygłoszone Misje Święte przez Księdza Kustosza Andrzeja Ramsa.
 3. Nie obowiązują już limity wiernych w kościołach dlatego od przyszłej niedzieli dolny kościół nie będzie otwierany na Mszę Świętą o godz. 7.00. Będzie otwierany nadal na Msze Święte o 9.00, 11.00 i po południu na Gorzkie Żale.
 4. We wtorek (tak się szczęśliwie składa, że w Dniu zakończenia Misji) przypada Dzień Kobiet. Będziemy polecać w modlitwie wszystkie kobiety.
 5. W środę NOWENNA do Matki Bożej Pocieszenia o prowadzenie Różańca o 16.30 prosimy Różę Różańcową bł. Marii Teresy Różańcowej Pani Zofii Stach.
 6. We czwartek początek Nowenny przed Uroczystością św. Józefa. Na Mszę Świętą o godz. 17.00 zapraszamy młodzież klas VII – VIII, przygotowującą się na przyjęcie Sakramentu Bierzmowania.
 7. W piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja do godz. 16.30. O godz. 16.30 Droga Krzyżowa. Po niej Msza Święta. O godz. 20.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież.  W sobotę o 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci.
 8. W niedzielę o godzinie 15.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali. Po Gorzkich Żalach Msza Święta. Zachęcamy do licznego udziału w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach.
 9. W przyszłą niedzielę dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.  
 10. Przewodniczący Diecezjalnego Zespołu Kryzysowego ds. Pomocy Uchodźcom z Ukrainy oraz Osobom Cywilnym w Ukrainie informuje nas, że: „W związku z coraz większą liczbą uchodźców z Ukrainy przybywających na teren naszej diecezji, bardzo prosimy osoby, które już przyjęły uchodźców pod swój dach, o zgłaszanie ich obecności władzom samorządowym, oczywiście za wiedzą i zgodą samych zainteresowanych. Także do tych władz powinny się zwrócić osoby, które wyrażają gotowość przyjęcia uchodźców w najbliższych dniach, aby uzyskać niezbędne informacje. Niezależnie od tego prosimy o zgłaszanie obecności gości z Ukrainy także w parafii, aby parafialny zespół Caritas mógł w razie potrzeby udzielić im stosownej pomocy. Caritas Diecezji Tarnowskiej nie będzie na razie organizowała ogólnodiecezjalnej zbiórki darów rzeczowych dla Ukrainy. Parafie, które już przyjęły uchodźców, organizują zbiórki lokalne, z uwzględnieniem potrzeb konkretnych osób np. małych dzieci, osób starszych itp.
 11. Chorzy złożyli wczoraj ofiarę 1 800 zł, za którą zakupiliśmy już tron pod monstrancję. Bóg zapłać.
 12. Najnowsze tygodniki: GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELA, IDZIEMY w dużej części poświęcone są inwazji Rosji na Ukrainę. Znajdziemy w nich analizy, komentarze polityczne oraz artykuły opisujące sytuację mieszkańców atakowanych miast ukraińskich, historie uchodźców oraz artykuły o udzielanej im pomocy.