1. Dzisiejsza liturgia Słowa Bożego stawia przed naszymi oczyma św. Jana Chrzciciela, który nawołuje „do przygotowania drogi dla Pana”. Kościół w Adwencie ukazuje nam wiele sposobów na przygotowanie w naszym życiu drogi do Pana. Jednym z nich są Roraty znane w Polsce już w XIII w. ich nazwa pochodzi od pierwszych słów pieśni Rorate caeli – Spuście niebiosa. W swojej treści teologicznej jest to Msza Święta o Najświętszej Maryi Pannie, w której towarzyszymy Jej w oczekiwaniu na Narodzenie Zbawiciela. Jak Maryja przygotowuje się na Narodzenie Jezusa, tak i my przygotowujemy się do Narodzenia Zbawiciela w nas. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6 30.
 2. Dzisiaj Dzień Modlitw i Pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Puszki wystawione są na stolikach pod chórem. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Będziemy gościli w naszej parafii kapłana Archidiecezji Lwowskiej na Ukrainie, ks. dra Jana Szczycha do niedawna wykładowcę liturgiki w WSD Tarnów, a obecnie w WSD w Kijowie i proboszcza w parafii Lubień Wielki koło Lwowa. Skieruje On do nas okolicznościowe Słowo Boże przygotowujące nas do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Ks. Jan przed kilku laty gościł już w naszej parafii prowadząc rekolekcje i przewodnicząc uroczystościom odpustowym.
 3. W Liturgii Kościoła:
 4. W poniedziałek św. Mikołaja bpa. Odpust w Tabaszowej. Suma odpustowa o godz. 11.
 5. We wtorek św. Ambrożego Patrona Pszczelarzy.
 6. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o godz. 6.30; godz. 9.00; godz. 11.00 i godz. 17.00.
 7. W piątek – wspomnienie NMP Loretańskiej.
 8. W sobotę o godz. 9 00 spotkanie młodszej grupy DSM. O godz. 10 00 starszej grupy DSM. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11 00 przyjęcie dziewcząt do DSM i chłopców do grona ministrantów.
 9. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej poświęcenie opłatków, które przypominają nam zarówno chleb codziennie przez nas spożywany jak i chleb eucharystyczny – Ciało Chrystusa, spożywane w czasie Mszy Świętych. Na znak jedności wspólnoty parafialnej zechciejmy je przyjąć, aby wspólnie połamać się nimi w czasie Wieczerzy Wigilijnej. Ofiary składane przy ich nabyciu są tradycyjnie przeznaczone dla Pana Organisty jako nasza wdzięczność za ofiarną posługę w ciągu całego roku.
 10. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca składka inwestycyjna. Praktycznie zakończyliśmy prace nad doświetleniem kościoła oraz wykonaniem instalacji monitoringu. Myślę, że było warto podjąć te prace szczególnie w perspektywie czekającego nas malowania kościoła. Kiedy patrzę teraz na wnętrze naszego kościoła przypominają mi się słowa Psalmu 104 O Boże mój Panie, jesteś bardzo wielki! Odziany we wspaniałość i majestat, światłem okryty jak płaszczem. W styczniu zostaną doświetlone jeszcze Stacje Drogi Krzyżowej oraz zostanie zamontowanych 8 kamer monitoringu. Wykorzystamy je do dozoru oraz transmisji Mszy Świętych i Nabożeństw z naszego kościoła. Jeszcze raz dziękuje Rodzinie Państwa Hila za wysprzątanie kościoła po przeprowadzonych pracach oraz naszemu Panu Kościelnemu i Panu Marianowi Salamonowi za załadowanie rusztowania.
 11. Korzystając z dobrej pogody bardzo prosimy aby do piątku posprzątać cmentarz. Usunąć z grobów niepotrzebne rzeczy (uschłe kwiaty, wypalone znicze). Chcemy wywieźć śmieci z cmentarza jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.
 12. Na stolikach z gazetami możemy nabyć świece CARITAS na stół wigilijny. Duże (ofiara od 20 zł), małe (ofiara od 5 zł). Dziękujemy rodzinom, które włączyły się w zbiórkę darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Akcji Paczuszka dla Maluszka. Przed obrazem św. Jana Pawła II umieszczona jest skrzynia, do której można składać produkty dla dzieci (najlepiej do lat 4). Można je składać do przyszłej niedzieli. Akcję koordynuje Domowy Kościół.
 13. W GOŚCIU NIEDZIELNYM warto przeczytać: Nasza Matka jest Niepokalana W NIEDZIELI Radio Maryja. Skąd ten fenomen? oraz dodatek Aktywni 60 + (od dzisiaj Niedziela kosztuje 8 zł) W IDZIEMY Józef patron ubogich.
 14. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: + Kazimierz Pawłowski, lat 83 + Jan Pasionek, lat 66 + Maria Kosakowska, lat 93.