1. Drugą niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy także jako niedzielę Ad Gentes – naszymi modlitwami obejmujemy misjonarzy i misjonarki.
 2. W środę o godz. 17.30 różaniec, po nim nowenna do Matki Bożej Pocieszenia i Msza św. w intencjach nowennowych.
 3. W czwartek od godz. 20.00 do 21.00 Godzina Święta.
 4. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 17.30 i 20.00 Droga Krzyżowa, a w niedzielę o godz. 15.00 Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 9.00. Wszystkich zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa w intencji misji i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, a w sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w ramach pierwszych sobót miesiąca.
 6. Spowiedź w pierwszy czwartek i piątek od godz. 17.00.
 7. Do chorych udamy się w piątek od godz. 14.00.
 8. Od następnej niedzieli u pań z caritasu będzie można nabyć paschaliki i baranki wielkanocne.
 9. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na Seminarium Duchowne w Tarnowie i za ofiary składane po Mszy św. do puszki na Ogólnopolski Fundusz Misyjny. Od przyszłej niedzieli będzie można składać ofiary na kwiaty i wystrój grobu Pańskiego i ciemnicy.
 11. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Mariusz Seruga.

Nadesłano do ogłoszeń:

 1. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej informuje, że w dniach od 27 lutego do 7 marca (oprócz piątku 1 marca) w sekretariacie szkoły odbywać się będą zapisy dzieci siedmioletnich (z rocznika 2017) do klasy pierwszej oraz zapisy dzieci sześcioletnich (z rocznika 2018), a w miarę wolnych miejsc również dzieci pięcioletnich (z rocznika 2019) do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2024/2025. Regulamin rekrutacji oraz dokumenty, które należy złożyć w sekretariacie, znajdują się na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce INFORMACJE – REKRUTACJA, skąd można je pobrać i wypełnione przynieść do szkoły. Będą one również dostępne w sekretariacie.
 2. Sołtys wsi Łęki oraz Wójt Gminy Łososina Dolna zapraszają mieszkańców wsi Łęki na zebranie wiejskie, które odbędzie się 2 marca w sobotę w Klubie Seniora w Łękach o godz. 15.00. Z uwagi na ważność omawianych spraw prosimy mieszkańców o udział w zebraniu.