1. Jeszcze brzmią w nas echa świąt Bożego Narodzenia, a równocześnie w liturgii weszliśmy w okres „w ciągu roku”, podejmując codzienne obowiązki i prace. Korzystając z przykładu św. Jana Chrzciciela i św. Pawła podejmijmy zadanie głoszenia Dobrej Nowiny.
 2. W tym tygodniu w Kościele powszechnym rozpoczynamy obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który trwa w dniach od 18 do 25 stycznia. Zakończy się w święto Nawrócenia św. Pawła.
 3. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:    
 4. We wtorek św. Antoniego opata.
 5. W czwartek św. Józefa Sebastiana Pelczara
 6. W piątek św. Sebastiana Męczennika. O 15 00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17 00 uroczysta Msza Święta ku czci św. Sebastiana. Zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem i orędownictwem tego Wielkiego Świętego, Patrona naszej Parafii. Patrona m.in. strażaków, ogrodników. Patrona w epidemiach chorób zakaźnych.   
 7. W sobotę wspominamy św. Agnieszkę. To także DZIEŃ BABCI. Zapraszamy do modlitwy za nasze Babcie. Będziemy wypraszali Błogosławieństwo Boże dla żyjących i życie wieczne dla Zmarłych.
 8. W przyszłą niedzielę DZIEŃ DZIADKA.
 9. Z zakończeniem tradycyjnego okresu Bożego Narodzenia, który przypada 2 lutego, wiąże się świecę zwaną GROMNICĄ. Jest ona znakiem obecności wśród nas Chrystusa Światłości Świata. Gromnica to świeca, którą powinniśmy mieć w domu. Zapala się ją w trudnych chwilach. Niesie opiekę Jezusa i Maryi. Gromnica ma moc odwracania gromów. Chronienia naszych domostw w czasie nawałnic. Stawia się ją przy umierających, ma bowiem moc odpędzania duchów nieczystych.  Zachęcamy do nabywania gromnic z wizerunkiem Matki Bożej Pocieszenia. Mamy wiele nowych domów. Niech w każdym z nich będzie gromnica. Mamy gromnice duże (35 zł) i mniejsze (25 zł). Wykonane z bardzo dobrej parafiny. Są w zakrystii.
 10. 6. Bóg Zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę, a przeznaczone na potrzeby inwestycyjne naszej Parafii. Bardzo dziękuję osobom, które ofiarowują bukiety świeżych róż przed obrazy Matki Bożej oraz Pana Jezusa Miłosiernego.
 11. 7. Bardzo dziękuję Pani Aleksandrze Woźniak za zorganizowanie w ubiegłą niedzielę pięknego Koncertu Bożonarodzeniowego, w który zaangażowanych było ponad 50 muzyków.  
 12. 8. Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności ŚP Zofia Cebula (lat 88) z Łęk oraz ŚP Jan Seruga (68 lat) z Witowic Górnych 13. Pogrzeb odbędzie się dzisiaj. Wprowadzenie o godz. 13 0. Msza Święta Pogrzebowa o godz. 13 30.

Porządek kolędy:

III
15.01.2023 (niedziela) od godz. 13:0015.01.2023 (niedziela) od godz. 14:45
Bilsko – Biała (od Kmiecik do Gwóźdź)Ulica przy kościele
 18. 01. 2023, ŚRODA od godz. 15:00
 OSIEDLE CENTRUM I (od Synowiec do Bednarek)
19.01.2023 (czwartek) od godz. 14:0019.01.2023 (czwartek) od godz. 16:30
Bilsko – Biała (od Woźniak do Kuźma)KAMYK – DÓŁ (od Omylak do końca)
20.01.2023 (piątek) od godz. 14:00 
Domy za potokiem Sadowskim (od Pajor do Majka) 
 21. 01. 2023, SOBOTA od godz. 8:30
 KAMYK – GÓRĄ (od Prusak do Prusak)
 22. 01. 2023, NIEDZIELA od godz. 14:00
 OSIEDLE CENTRUM II (od Królczyk do Gołąb)