1. Przeżywamy II Niedzielę Zwykłą, która w Kościele poświęcona jest jako Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych którzy muszą z różnych racji tułać się z dala od Ojczyzny i rodzinnego domu, zwłaszcza o pracujących za granicami naszego kraju.  W przyszłą niedzielę Niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie liturgicznego okresu Bożego Narodzenia.

2. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego; w tym dniu porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. Podczas Mszy św. pobłogosławimy kredę, kadzidło i złoto przygotowane na tę okazje przez młodzież naszej parafii – można będzie zabrać do domu. Zgodnie z dawnym zwyczajem, na drzwiach naszych domów i mieszkań kreślimy pierwsze litery C + M + B 2021 od łacińskich słów Christus mantionem benedicat” co oznacza prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom. Jest to też Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego. Składka w tym dniu przeznaczona jest na cele misyjne.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań.

4. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę i ofiary w kopertach.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dzisiaj do nabycia: Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra.