1. W poprzednią niedzielę św. Jan Chrzciciel mówił o przygotowaniu drogi na przyjście Zbawiciela. Ta kwestia staje przed nami również dziś. W tym względzie pomaga nam posługą słowa ks. dr Jan Szczych ze Lwowa.
  2. Zapraszamy do udziału w roratach, a przede wszystkim do przystąpienia do spowiedzi adwentowej, aby Chrystus nie tylko narodził się w betlejemskim żłobie ale także w naszych sercach. Spowiedź adwentowa w naszej parafii zaplanowana jest na środę 22 grudnia.  
  3. W Liturgii Kościoła:

W poniedziałek wspomnienie świętej Łucji dziewicy i męczennicy. Jest to również 13 dzień miesiąca, stąd dodatkowa pamiętajmy o modlitwie różańcowej. W poniedziałek przypada 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Módlmy się za wszystkie ofiary tego bolesnego czasu.

We wtorek wspomnienie św. Jana od Krzyża, doktora Kościoła

W czwartek rozpoczęcie nowenny do Dzieciątka Jezus.

W piątek rozpoczniemy drugą część adwentu. Liturgia będzie nas przygotowywała na pamiątkę przyjście Boga w ludzkim ciele. 

4. W związku z wciąż panującą pandemią przypominamy o konieczności noszenia maseczek w miejscach zgromadzeń. Ksiądz biskup w związku z wciąż panującą epidemią oraz w trosce o zdrowie wiernych i duszpasterzy, zarządził iż w tym roku wizyta duszpasterska powinna przybrać jedną z trzech form (z zachowaniem obowiązujących norm sanitarnych): A) złożenie tradycyjnej wizyty w domach wiernych, którzy wcześniej wyraźnie o to poproszą. B) zaproszenie na Mszę św. Do kościoła lub kaplicy rodzin z poszczególnych rejonów parafii (sposób jej organizacji określają p. 3-7 Zarządzenia dotyczącego wizyty duszpasterskiej w diecezji tarnowskiej w roku duszpasterskim 2020/2021 z dnia 2. 12. 2020). C) połączenie dwóch poprzednich form, czyli zorganizowanie Mszy św. dla rodzin z poszczególnych rejonów parafii oraz udanie się do tych rodzin, które wyraźnie o to poproszą. W naszej parafii będziemy realizowali trzecią zaproponowaną przez księdza biskupa formę kolędy. W okresie między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem zorganizujemy Msze Święte dla poszczególnych rejonów kolędowych oraz udamy się do tych rodzin które wcześniej wyraźnie o to poproszą. Myślimy tutaj zwłaszcza o rodzinach pragnących poświęcić nowe domy, rodzinach które przybyły do naszej parafii w ostatnim roku oraz o tych, które dla większego dobra swoich rodzin pragną obecności kapłańskiej. Celem jak najlepszego uskutecznienia powyższych zamiarów proponuję aby skorzystać z kartek wyłożonych na stolikach z gazetami, wypełnić je (podając imię, nazwisko, adres i rejon parafii. W przyszłą niedzielę włożyć wypełnioną kartkę do jednego z koszyków wyłożonych przy świecznikach przed obrazami Matki Bożej i św. Jana Pawła II. Więcej na temat wizyty duszpasterskiej oraz terminach jej realizacji podamy w święta.      

5. Na stolikach z gazetami możemy nabyć świece CARITAS na stół wigilijny. Duże ofiara od 20 zł, małe ofiara od 5 zł. Mażemy nabyć piękne Kalendarze Misyjne na 2022 rok, z papieskimi intencjami modlitewnymi (dobrowolna ofiara). W GOŚCIU NIEDZIELNYM przeczytamy kolejny odcinek adwentowej szkoły modlitwy – o modlitwie Jezusowej.

6. Do wieczności odszedł z naszej wspólnoty parafialnej + Marian Sromek.