1. III Niedziela Adwentu, czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela wypełnia się, niebawem będziemy uobecniali wydarzenia związane z Jego narodzeniem w judzkim Betlejem.      
 2. Jeżeli jeszcze nie zaopatrzyliśmy się w opłatki bożonarodzeniowe, to co prędzej to uczyńmy. Przypomnijmy, że opłatek jest symbolem Chrystusa Eucharystycznego, ale również symbolem jedności wspólnoty rodzinnej i wspólnoty parafialnej. Stąd też zadbajmy, aby był poświęcony i przyniesiony z naszej parafii. Możemy jeszcze nabywać świece adwentowe na stół wigilijny.  
 3. Od poniedziałku do soboty Msze Święte roratnie, na które serdecznie zapraszamy: rano o godz. 6 45, po południu o godz. 17 00. Nowenna do Dzieciątka Jezus po Mszy Świętej o godz. 6 45. W sobotę o godz. 6 45 ostatnie w tym roku Roraty.
 4. W czwartek DZIEŃ SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ ADWENTOWEJ. Spowiedź Święta od godz. 8 00 do 9 30. Od 10 15 do 12 00. Po południu od 14 00 do 15 30 i od 16 00 do godz. 17 00. PROSIMY RODZICÓW O DOPILNOWANIE SPOWIEDZI DZIECI I MŁODZIEŻY!!! O godz. 17 00 Msza Święta. Gdyby ktoś nie mógł wyspowiadać się w czwartek w Łososinie Dolnej to informujemy, że w środę cały dzień spowiadamy w Tęgoborzy, a od godz. 14 00 do 17 00 Spowiedź Święta będzie w Żbikowicach. Natomiast w piątek od godz. 14 00 do 17 00 w Michalczowej.
 5. W przyszłą niedzielę Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Msze Święte do południa o godz. 7 00, godz. 9 00 i godz. 11 00. Po południu Mszy Świętej nie będzie. W naszych rodzinach rozpoczynamy bowiem celebrację Narodzin Jezusa Chrystusa. Celebracja rozpoczyna się od wieczerzy w domu rodzinnym, w czasie której czytamy tekst Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim. Przełamujemy się opłatkiem, przebaczając sobie wzajemnie winy i urazy. Wszystko po to, aby Chrystus urodził się w nas. O północy udajemy się do świątyni, aby we wspólnocie parafialnej celebrować tajemnicę Bożego Narodzenia. Aby wspólnie ogłosić, że w naszej wspólnocie parafialnej narodził się Zbawiciel Świata. O godz. 24 00 Pasterka. O oprawę Mszy Świętej pasterskiej zadba tradycyjnie Orkiestra Dęta oraz Zespół Regionalny Jakubkowianie. Jakubkowianie zapraszają nas już na godz. 23 30 do wspólnego kolędowania. Składka z Pasterki przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Ci, którzy muszą pozostać w domu, niech łączą się z nami w modlitwie w tę wyjątkową noc za pośrednictwem transmisji internetowej.
 6. W Wigilię będziemy mogli zabrać z naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju. Jest ono symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei. Historia zaczyna się w Betlejem, gdzie w Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień. To właśnie od niego zapala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów obiega cały świat. Tegoroczne hasło Akcji to CZYŃMY POKÓJ. Od tego światła i my będziemy mogli zapalić świecę na stole wigilijnym. Dlatego przynieśmy w przyszłą niedzielę do kościoła znicz abyśmy mogli zabrać Światło Betlejemskie do swoich domów. 
 7. W przyszły poniedziałek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte o godz. 7 00, godz. 9 00 (z udziałem Zespołu Regionalnego JAKUBKOWIANIE), godz. 11 00 i godz. 16 00.
 8. Dziękuję za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii. Bóg Zapłać. Dziękuję, że z taką wielką radością przyjęliście w naszej Parafii w minioną niedzielę PRASKIE DZIECIĄTKO JEZUS. W tygodniu zakupiliśmy w Pradze jeszcze 7 pięknych szat dla Dzieciątka, szaty we wszystkich kolorach liturgicznych. Dziękuję darczyńcom FIGURY I SZAT. Dziękuję małżeństwu które je przywiozło. Dziękuję Księdzu Prałatowi Marianowi, że nauczył nas hymnu do Dzieciątka Jezus: KRÓLU MEJ DUSZY. Dodam, że Kustosz z Jodłowej rozprowadził w minioną niedzielę 300 Modlitewników do Dzieciątka Jezus. Sięgajmy do niego często w Okresie Bożego Narodzenia.
 9. W tygodniu zakończyliśmy budowę zadaszenia nad schodami do zakrystii. Jest ono bardzo potrzebne. Już się sprawdza. Zachęcam do obejrzenia tej pracy. Bardzo dziękuję Panu Marianowi Pajorowi za pomysł i nadzór nad realizacją. Także dziękuję za wykonanie konsoli dla Dzieciątka i schodków. To wszystko dar dla naszej Parafii. Bóg zapłać. Blachę miedzianą na daszkach położymy na wiosnę.           
 10. Zapraszamy do lektury prasy. W Gościu Niedzielnym dodatek: NA FINAŁ ADWENTU. W Idziemy Skąd czerpać radość? W Niedzieli: DODATEK Z OBRZĘDAMI WIGILIJNYMI I KOLĘDAMI. Dla dzieci jest MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY na styczeń 2023 (z dodatkiem w postaci Stajenki do złożenia).
 11. Na stolikach z gazetami do wzięcia Kalendarze Strażackie 2024.
 12. Z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszła do wieczności ŚP Helena SROMEK, Witowice Górne 47. Dobry Jezu a nasz Panie …. OGŁOSZENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ: Szkolne Koło PCK naszej szkoły  zorganizowało konkurs na  stroik bożonarodzeniowy.  Po dokonaniu oceny i ustaleniu miejsc  stroiki zostały wystawione na sprzedaż. Uczniowie, będą je sprzedawać dzisiaj przy kościele po Mszach Świętych o godzinie 7.00, 9.00 i 11.00. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na cele szkoły.