1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu nazywana bywa w liturgii „Gaudete” – „Radujcie się” – Pan jest już blisko. Dzisiaj także rocznica stanu wojennego. IPN prosi o upamiętnienie ofiar stanu wojennego przez wystawienie o godz. 19.30 palących się świec i odmówienie modlitwy za zmarłych.
  2. W poniedziałek wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  3. Msze św. roratnie w naszym kościele są celebrowane we wszystkie dni powszednie Adwentu o godz. 6. 30. Zachęcamy do licznego uczestnictwa, aby zawierzyć Matce Bożej nasze rodziny i przez modlitewne czuwanie lepiej przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na to liturgiczne czuwanie adwentowe, będzie też możliwość spowiedzi przed Mszą św.
  4. Pan Organista rozprowadza codziennie opłatki wigilijne. Prosimy nabyć opłatki u niego, dlatego, że jest to tradycyjna forma wyrażenia wdzięczności organistom za codzienną prace w parafii.
  5. W tym tygodniu wypadają kwartalne dni modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. W czasie liturgii w tygodniu będziemy modlić się za rodziny zwłaszcza z naszej parafii.
  6. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę, i ofiary w kopertach.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dzisiaj do nabycia: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Świat Misyjny, Promyczek Dobra.
  8. Bardzo proszę w następną niedzielę przynieść ze sobą wodę do poświęcenia domów i prosimy żeby tego poświęcenia dokonali Ojcowie rodzin w dowolnie wybraną niedzielę kiedy będą wszyscy domownicy. Bardzo proszę także umówić się indywidualnie z księżmi którzy mają pod opieką dane rejony do wizyty duszpasterskiej chorych.