1. III Niedziela Wielkanocna – we wszystkich kościołach naszego kraju przeżywamy Szóste Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W ramach Narodowego Czytania Pisma Świętego sięgnijmy do Ewangelii według św. Łukasza. Dzisiejsza Niedziela Biblijna rozpoczyna Tydzień Biblijny. Możemy w zakrystii po Mszy Świętej nabyć Pismo Święte. 

2. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych, które w naszym kościele będą celebrowane w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele i święta o godz. 15.30. Prosimy młodych trębaczy o podtrzymanie tradycji i grę pieśni maryjnych na wieży naszego kościoła. A my zatrzymajmy się aby posłuchać.

3. W poniedziałek dzień modlitwy za emigrację, także dzień flagi. Nie zapomnijmy wywiesić biało-czerwonych flag na swoich domach. To znak naszego patriotyzmu, szczególnie ważny w obecnej chwili.

4. We wtorek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte jak w niedzielę o godz. 7, 9, 11, 16. W tym dniu będziemy gościli Misjonarza z Kuby, Księdza Dariusza Pawłowskiego pochodzącego z Tęgoborzy. 

5. W środę po Mszy Świętej wieczornej spotkanie uczniów klas III.

6. W I czwartek od godz. 17.00 Adoracja w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii. Na Nabożeństwo Majowe i Mszę Świętą oraz spotkanie zapraszamy uczniów klas IV.

7. W I piątek od 14.00 udamy się do chorych. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja do godz. 18 00. O godz. 18.00 Msza Święta podczas,modlitwa wynagradzająca i modlitwa w intencji misji świętych i misjonarzy. Spowiedź Święta z racji Pierwszego Piątku w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00.

8. W I sobotę od 8.30 I spowiedź dla uczniów klas III oraz spowiedź dla ich rodziców i rodziców chrzestnych przed niedzielną Uroczystością I Komunii Świętej. O godz. 17.00 Nabożeństwo I Soboty. O godz. 18.00 Msza Święta w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej.

9. W przyszłą niedzielę 8 maja na Mszy Świętej o godz. 10.30 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Do 1 Komunii przystąpi 45 dzieci z klas III. Na Mszę Świętą o godz. 10.30 zapraszamy szczególnie Dzieci i ich Rodziny. Dla nich będą zarezerwowane ławki w kościele. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych.

10. W niedzielę 15 maja br., zapowiadana już pielgrzymka do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Koszt około 50 zł. Zapisy w zakrystii lub u Pana Krzysztofa (tel. kom. 664492 228). Święty Andrzej Bobola to Patron naszej Ojczyzny. 16 maja obchodzimy Jego Święto.

11. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali kaplicę na Łącznym, abyśmy mogli w niej celebrować Mszę Świętą o urodzaje z racji święta św. Marka Ewangelisty. Moglibyśmy Msze Święte o urodzaje odprawiać przy kapliczkach i krzyżach w poszczególnych rejonach naszej parafii. Gdyby była taka wola mieszkańców danego rejonu to proszę o kontakt. Umówimy termin takiej Mszy Świętej z obrzędem błogosławieństwa pól.

12. Poszukujemy mieszkania dla pięciu osób. Uchodźców wojennych ze Słowiańska. Dwie matki (siostry) z tróją dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Osoby te naprawdę doświadczyły grozy wojny i potrzebują pomocy. Chcemy im pomóc.     

12. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę i za ofiary w kopertach. Za tydzień składka inwestycyjna. Nasz parafialny kościół wymaga kilku poważniejszych prac. Pierwszą z nich jest remont dachu. Oględziny dekarzy wykazały, że wymaga remontu. Nie potrzeba wymieniać całego pokrycia dachu jak to wcześniej planowano. Naprawy wymaga przede wszystkim pas rynien, kosz oraz okucia przy murze na wieży. Tam są bowiem przecieki. Zakupiliśmy na początek tych prac 700 kg blachy miedzianej. Ile będzie jej potrzeba okaże się w trakcie robót. Podobnie czy i ile elementów więźby trzeba będzie wymienić. Chcemy rozpocząć prace przy dachu w czerwcu. Dekarze twierdzą, że po naprawie miedziane pokrycie dachu może służyć jeszcze przez wiele lat.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYMartykuł o nabożeństwie majowym, z którego można się dowiedzieć, kto i kiedy je wymyślił, dlaczego głównym elementem jest Litania Loretańska oraz dlaczego to maryjne nabożeństwo odprawiamy w maju. W NIEDZIELIPOLSKI MAJ – w czym tkwi fenomen maryjnej pobożności?

Trwajmy w radości paschalnej.