1. Niedziela Biblijna. W Kościele katolickim w Polsce VIII Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Jego myślą przewodnią są słowa z Dziejów Apostolskich „Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie”. Czytanie rozpoczyna XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele. Jego celem jest zaproszenie do osobistej, codziennej lektury i rozważania Słowa Bożego zawartego na kartach Biblii, którą ojcowie Kościoła nazywali listem Boga do ludzi. W wielu parafiach po Mszy Świętej rozdawane są dzisiaj kartki z wypisanymi fragmentami z Dziejów Apostolskich, które mogą stanowić dla wierzących przesłanie na cały rok. U nas znajdują się w koszyczkach na stolikach z gazetami. Zachęcamy do zabrania tzw. siglum (skrótu literowo – cyfrowego) i odnalezienia fragmentu Dziejów Apostolskich w domu w Biblii.  
  2. We wtorek i środę w bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. We wtorek o godz. 17 00 nabożeństwo przyjęcia relikwii. O godz. 18 00 i godz. 22 00 Msze Święte. W środę od godz. 6 00 do godz. 9 00 Msze Święte przy relikwiach i indywidualne czuwanie przy relikwiach do godz. 14 00. O godz. 14 00 pożegnanie relikwii. 
  3. W środę o godz. 17 30 różaniec, o prowadzenie którego proszę Grupę Biblijną. O godz. 18 00 Nowenna i Msza Święta.
  4. W piątek, o godz. 15 00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18 00. Na Mszę Świętą o godz. 18 00 zapraszam Dzieci klas III (wraz z Rodzicami) przygotowujące się do przyjęcia Sakramentów Pokuty i Eucharystii. I Komunia Święta w naszej Parafii będzie 12 maja, o godz. 10 30.  
  5. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  6. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę i przeznaczone na cele inwestycyjne Parafii oraz ofiary w kopertach.
  7. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy. Św. Maksymilian Maria Kolbe mówił: BEZ KATOLICKICH MEDIÓW KOŚCIOŁY ZOSTANĄ PUSTE.

MRÓWKA Łososina Dolna zaprasza na rodzinny festyn z okazji 5 urodzin który, odbędzie się w sobotę 20 kwietnia w godzinach od 8 do 16 00. W śród atrakcji dmuchańce dla dzieci, grill i super nagrody dla wszystkich