1. Chrystus wędrując przez Ziemię Świętą nawoływał nas do nawrócenia, do przemiany własnego serca. Nawrócenie jest nam potrzebne do tego, abyśmy mogli przyjąć dar Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.
 2. Kościół pomaga nam w tym względzie organizując posługę sakramentalną, a w czasie Wielkiego Postu również nabożeństwa pasyjne. W piątek Drogi Krzyżowe o godz. 16.30 i godz. 20.00. W sobotę dla dzieci o godz. 16.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. Już teraz rozplanujmy sobie zajęcia tak aby móc wziąć udział w nabożeństwach pasyjnych.  
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. O 16.30 różaniec, o prowadzenie którego prosimy Różę Różańcową św. Kingi, Pani Zelatorki Józefy Groń.
 4. W czwartek Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją Niemiecką.  
 5. W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja w ciszy do godz. 16.30. O 16.30 Droga Krzyżowa. O godz. 17.00 Msza Święta. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godz. 17.00 w bazylice św. Piotra w Watykanie Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym samym czasie zostanie on także dokonany w Fatimie. To bardzo ważne, by w modlitwę, w Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi włączył się cały Kościół na świecie. Papież prosi, aby wszyscy duchowo połączyli się z nim i zwrócili swoją uwagę na to wielkie wydarzenie ale też na ogromną tragedię, której dziś doświadcza Ukraina. 25 marca o godz. 17.00 zjednoczmy się z Papieżem Franciszkiem w modlitwie o pokój na Ukrainie. Na stolikach z gazetami do zabrania i odmawiania: AKT OSOBISTEGO POŚWIĘCENIA SIĘ NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA ORAZ AKT ZAWIERZENIA NIEPOKALANEMU SERCU MARYI. Zapraszamy do modlitwy.
 6. W sobotę – wspomnienie Dobrego Łotra (Dzień Modlitw za Więźniów).
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.00 przyjęcie dziewczynek do II stopnia DSM. Przyjęciu będzie towarzyszyło wręczenie szaty Maryi.  
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę. Mam nadzieję, że uda się nam w kościele więcej prac, niż tylko rozpocząć remont dachu. Myślimy o odnowieniu drzwi wejściowych.
 9. Dziękuję Panu Geodecie Emilianowi Waligórze za wytyczenie granicy działki za budynkiem gospodarczym w celu wykonania ogrodzenia. Dziękuję Panu Przemysławowi Szkarłatowi za wykonanie moskitier w Domu Parafialnym.   
 10. Możemy już nabywać baranki CARITAS i Paschaliki. Są na stolikach pod chórem. Ofiara (od 7 zł) przeznaczona jest na działalność CARITAS. Ofiary wrzucajmy do skarbony z należnościami za gazety. Od przyszłej niedzieli będzie wystawiona puszka na ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego.  
 11. Najnowsze tygodniki: GOŚĆ NIEDZIELNY – polecamy szczególnie rozmowę o niezawinionym cierpieniu i o tym, dlaczego Pan Bóg dopuszcza, aby na Ukrainie ginęli niewinni ludzie. MAŁY GOŚĆ  NIEDZIELNY – Jak przepędzić złego ducha? Święty Michale Archaniele Przepędź ZŁEGO DUCHA. NIEDZIELA – Mężczyzna się poddał? Współczesny dramat polega na tym, że mężczyźni stali się bardzo słabi w odkrywaniu i przeżywaniu autentycznej męskości. Geopolityczne skutki wojny. Jak oszczędzić prąd? Operacja bez skalpela. Współczesna medycyna pozwala na leczenie guzków tarczycy i innych narządów bez operacji chirurgicznej.  IDZIEMY – Szansa dla Kościoła. Ludzie, których pandemia wygoniła z kościołów zaczęli właśnie do nich wracać. Nie tyle z powodu oswojenia z wirusem ile ze względu na to, co wiąże się z rosyjskim najazdem na Ukrainie.
 12. Za tydzień zmiana czasu. Nabożeństwa wg zmienionego czasu.