1. III Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy Świętej zatrzymajmy się na Adorację Najświętszego Sakramentu.
  2. W tym tygodniu: w poniedziałek Dzień Kobiet. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkie kobiety. Już dziś składamy Paniom serdeczne życzenia.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.   
  4. W naszym kościele w każdy piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a po niej Msza św., Droga Krzyżowa dla młodzieży i osób pracujących o godz. 19.00, a w niedzielę o godz. 15.00 Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 17.00. Wszystkich zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Bardzo dziękuję naszej młodzieży za znakomicie przygotowane Drogi Krzyżowe (prowadzone w piątki o 19 00). Pozwalają nam one głęboko przeżywać Mękę Pańską w Wielkim Poście. Kto jeszcze nie był z młodych to zapraszamy. Warto przyjść. Tym bardziej, że ze względu na sytuację epidemiczną nie planujemy w Wielkim Poście rekolekcji. Rekolekcje odprawimy w jesieni przed czekającą nas wizytacją biskupią. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty przez cały Wielki Post. Służymy posługą w konfesjonale codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.     
  5. U członków parafialnego Caritas można jeszcze nabywać paschaliki i baranki wielkanocne. Minimalna ofiara to 6 zł.
  6. W przedsionku kościoła został wystawiony pojemnik przeznaczony na nakrętki, dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na budowę studni w krajach misyjnych. Szczegóły na plakacie.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny (w nim dodatek z pięknymi modlitwami do św. Józefa. Od 8 grudnia 2020 roku w Kościele przeżywamy rok św. Józefa. W tradycji Kościoła marzec jest poświęcony czci św. Józefa. Módlmy się do Boga za wstawiennictwem tego wielkiego świętego orędownika w licznych naszych potrzebach), Niedziela, Promyczek, Misje Dzisiaj oraz Świat Misyjny.
  8. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tace i za ofiary w kopertach.
  9. Bóg zapłać także za ofiary składane do skarbon, które przeznaczymy na kwiaty i wystrój Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego.
  10. W następną niedzielę z racji, że jest to II niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańcowych oraz składka przeznaczona na cele inwestycyjne. W przyszłą niedzielę gościć będziemy także w naszej parafii przedstawicieli III zakonu paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelię na każdy dzień bieżącego roku. Można je będzie nabyć po każdej Mszy Świętej w cenie 12 złotych. Będzie można także nabyć Biblię dla dzieci. Mam nadzieję, że ta oferta da nam okazję do głębszego życia Słowem Bożym na co dzień.
  11. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszły do wieczności: śp. Stanisława Pawłowska i śp. Maria Grecka.