1. Powoli wchodzimy w nową rzeczywistość roku 2022. Taką nową rzeczywistość wyraża również czytanie z Księgi Nehemiasza, pokazujące powrót narodu wybranego z niewoli babilońskiej. Rozpoczynają oni ten nowy czas od przypomnienia tego co najważniejsze dla tego narodu, a mianowicie czytania Prawa Bożego. Może warto, abyśmy również i my u początku 2022 roku przypomnieli sobie Dziesięć Przykazań Bożych i Pięć Przykazań Kościelnych.
  2. W okresie zimowym więcej czasu spędzamy w domu, może warto ten czas wykorzystać na lekturę Pisma Świętego, książki czy prasy katolickiej, aby pogłębić swoją wiedzę i ożywić wiarę.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W poniedziałek św. Franciszka Salezego

We wtorek święto Nawrócenia św. Pawła

W środę św. Tymoteusza i Tytusa

W piątek św. Tomasza z Akwinu

1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia i Mszę Świętą. O prowadzenie różańca o godz. 16.30 prosimy Różę Różańcową św. Kingi Pani Józefy GROŃ.
  2. W związku z panującymi chorobami przypominamy o zasłanianiu maseczkami ust i nosa w miejscach publicznych.
  3. Zachęcamy do lektury prasy: W GOŚCIU NIEDZIELNYM przewodnim tematem jest starość i jej problemy. W Małym Gościu znajdziemy dwustronną zawieszkę na klamkę. W NIEDZIELI Znajomość Pisma Świętego jest znajomością Chrystusa. Jak czytać Pismo Święte aby przemieniało nasze życie? Kiedy szczepionka na raka? Czy prąd i gaz będą tańsze? Czym ogrzewasz dom. Zostało tylko 5 miesięcy by zgłosić państwu informacje o tym, czym ogrzewamy dom, mieszkanie, a nawet domek letniskowy. Co później? Przypominamy o cenach gazet: Gość Niedzielny i Niedziela 8 zł. Idziemy 5 zł. Promyczek Dobra, Mały Promyczek po 6 zł, Mały Gość Niedzielny 5 zł.
  4. W przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 7.00 i 9.00 towarzyszyć nam będzie Parafialno – Gminna Orkiestra Dęta.
  5. Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna oraz Zespół Regionalny Jakubkowianie zapraszają na Koncert Noworoczny, który odbędzie się 30 stycznia (niedziela) o godz. 17.00 w Centrum Kultury. Osoby posiadające certyfikat covidowy proszone są o zabranie stosownych dokumentów.