1. Czas adwentowego oczekiwania powoli się dopełnia. Zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. W Liturgii Słowa widzimy Maryję pomagającą swojej krewnej Elżbiecie, a już niebawem będziemy świadkami Narodzin Jezusa Chrystusa w Betlejem. Wcześniej trzeba nam oczyścić nasze serca w Sakramencie Pokuty. Spowiedź w naszej parafii w środę od godz. 8.30 do godz. 17.00. Przed południem od godz. 8.30 do godz. 10.00. Od godz. 10.30 do godz. 12.00. Po południu od godz. 14.00 do godz. 15.30. Od godz. 16.00 do godz. 17.30.
  2. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Po zabłyśnięciu pierwszej gwiazdy na niebie zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, która będzie oczekiwaniem we wspólnocie rodzinnej na Narodzenie Zbawiciela. Jej dopełnieniem jest Pasterka, w czasie której wraz ze wspólnotą parafialną będziemy przeżywać Narodzenie Jezusa Chrystusa. Pasterka o godz. 24.00. Na Pasterce składka na Fundusz Obrony Życia.
  3. Spotkanie przy stole wigilijnym niech będzie okazją do wzajemnego przebaczenia i darowania win, aby obrzęd przełamania się opłatkiem nie był tylko pustym gestem. Pamiętajmy również i o tym, aby wieczerza była postna i bez alkoholu.
  4. W następną niedzielę święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym roku opuszcza się święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. W niedzielę składka zbierana jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Poświęcimy także owies.
  5. Do skrzynek na stolikach z prasą możemy składać zaproszenia kolędowe.
  6. W tym tygodniu założyliśmy kamery w kościele i wokół kościoła. Zakupiliśmy rzutnik multimedialny do dolnego kościoła. Koszt zakupu rzutnika 2150 zł. Dokonaliśmy renowacji zabytkowej monstrancji oraz dwóch zabytkowych kielichów. Zostało położone przez jubilera nowe złoto. To dar nas księży dla parafii. Dziękuję Panu Kapelmistrzowi Tadeuszowi Szkarłatowi za napisanie i nagranie fanfar, które są darem dla naszej parafii. Za możliwość nagrania dziękuję Gminnemu Centrum Kultury. Za samo nagranie dziękuję Panu Dominikowi Dziedzicowi. Nasza orkiestra dęta wydała płytę z kolędami NA ŚWIĄTECZNĄ NUTĘ. Kolędy z wokalem z udziałem naszych parafian. Gratulujemy. Kolędy będą do nabycia po Mszach Świętych w niedziele i święta. Prosimy naszą orkiestrę o oprawę Świąt Bożego Narodzenia. Gratulujemy wspaniałego Jubileuszu 25-lecia istnienia Zespołowi Regionalnemu Jakubkowianie. Gratulujemy licznych nagród. Gratulujemy Kierownictwu oraz wszystkim tworzącym ten świetny zespół. Dziękujemy za udział w życiu naszej parafii. Bardzo dziękuję Panu Piotrowi Prusakowi za wyczyszczenie rynien na budynkach parafialnych.
  7. W GOŚCIU NIEDZIELNYM płyta CD z kolędami ZORZA NAD BETLEJEM w wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii. W MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM kod dostępu do nowych kolęd ARKI NOEGO. W najnowszym numerze NIEDZIELA ŚPIEWNIK KOLĘDOWY. W IDZIEMY Oblicza nadziei. Czym naprawdę jest nadzieja? Zapowiadany przez proroków – wywiad z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim. Święta za kratami – w jaki sposób więźniowie przeżywają Boże Narodzenie?
  8. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła śp. Krystyna Sieradzka, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.00 różaniec, a o godz. 12.30 Msza św.