1. IV Niedziela Adwentu, czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela wypełnia się, niebawem będziemy uobecniali wydarzenia związane z Jego narodzeniem w judzkim Betlejem.      
  2. Jeżeli jeszcze nie zaopatrzyliśmy się w opłatki bożonarodzeniowe, to co prędzej to uczyńmy. Przypomnijmy, że opłatek jest symbolem Chrystusa Eucharystycznego, ale również symbolem jedności wspólnoty rodzinnej i wspólnoty parafialnej. Stąd też zadbajmy, aby był poświęcony i przyniesiony z naszej parafii. Możemy jeszcze nabywać świece adwentowe na stół wigilijny.
  3. Bardzo dziękuję Kręgowi Rodzin z naszej Parafii za przygotowanie w ubiegłą niedzielę Adwentowego Dnia Wspólnoty Ruchu Światło Życie z rejonu Pasierbiec.  
  4. Od poniedziałku do soboty Msze Święte roratnie, na które serdecznie zapraszamy.
  5. W czwartek DZIEŃ SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ ADWENTOWEJ. O godz. 7 15 Godzinki. O godz. 7 45 Msza Święta (nie ma Mszy Świętej o 6 30). Po niej od godz. 8 30 początek spowiedzi. Spowiedź Święta w czwartek, od 8 30 do 10 00. Od 10 45 do 12 15. Po południu od 14 00 do 15 30 i od 16 00 do godz. 17 00. O godz. 17 00 Msza Święta. Gdyby ktoś nie mógł wyspowiadać się w czwartek to informujemy, że w poniedziałek od 14 00 jest spowiedź w Michalczowej a we wtorek od 14 00 w Żbikowicach.
  6. W sobotę Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. O godz. 6 30 ostatnie w tym roku Roraty. Po południu Mszy Świętej nie będzie. W naszych rodzinach rozpoczynamy bowiem celebrację Narodzin Jezusa Chrystusa. Celebracja rozpoczyna się od wieczerzy w domu rodzinnym, w czasie której czytamy tekst Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim. Przełamujemy się opłatkiem, przebaczając sobie wzajemnie winy i urazy. Wszystko po to, aby Chrystus urodził się w nas. O północy udajemy się do świątyni, aby we wspólnocie parafialnej celebrować tajemnicę Bożego Narodzenia. Aby wspólnie ogłosić, że w naszej wspólnocie parafialnej narodził się Zbawiciel Świata. O godz. 24 00 Pasterka. O oprawę Mszy Świętej pasterskiej zadba tradycyjnie Orkiestra Dęta oraz Zespół Regionalny Jakubkowianie. Jakubkowianie zapraszają nas już na godz. 23 30 do wspólnego kolędowania. Składka z Pasterki przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Ci, którzy muszą pozostać w domu, niech łączą się z nami w modlitwie w tę wyjątkową noc za pośrednictwem transmisji internetowej.
  7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte o godz. 7 00, godz. 9 00, godz. 11 00 i godz. 16 00. Składka z Uroczystości Bożego Narodzenia zostanie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła. W związku z sezonem grzewczym (i stanem naszych drzwi) prosimy o dokładne zamykanie drzwi.       
  8. Bóg Zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii.        
  9. Zapraszamy do lektury prasy. W Gościu Niedzielnym dodatek: MODLITWA PRZED WIECZERZĄ WIGILIJNĄ. W Idziemy dodatki: KALENDARZ 2023, OBRZĘD WIGILII. W Niedzieli śpiewnik kolędowy. Dla dzieci jest MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY na styczeń 2023. Idziemy i Mały Gość Niedzielny od bieżących numerów w cenie 7 zł.