1. IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Chrystusa Dobrego Pasterza. Jest to dzień, w którym w sposób szczególny prosimy o nowe i dobre powołania do kapłaństwa. Niedziela rozpoczyna dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Po Mszy Świętej o godz. 7 00 zmiana tajemnic różańcowych. Na Mszy Świętej o godz. 10 30 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej Dzieci z klas III Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej.
 1. Trwamy w miesiącu maju, w którym przez wstawiennictwo Maryi polecamy przed tron Boga Najwyższego nasze sprawy. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych, które w naszym kościele są celebrowane w dni powszednie o godz. 17 30, a w niedziele i święta o godz. 15 30. Bezpośrednio po Majówce Msza Święta. Dla dzieci z klas III to Biały Tydzień. Prosimy aby dzieci na Mszę Świętą w poniedziałek przyniosły świece od Chrztu Świętego. Odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.
 2. W tygodniu:
  W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława Bpa i Męcz., głównego patrona Polski i diecezji.
  W piątek 13 maja Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 15 00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja NS do godz. 17 30. O godz. 17 30 Różaniec Fatimski. O godz. 18 00 Msza Święta z kazaniem, a po niej Procesja Fatimska ze śpiewem Litanii Loretańskiej.
  W sobotę święto św. Macieja Apostoła. O godz. 9 00 Msza Święta na zakończenie Białego Tygodnia dla dzieci klas III.
  W przyszłą niedzielę 15 maja na Mszach Świętych o godz. 7 00 i 9 00 o oprawę liturgii zadba Orkiestra Dęta i Zespół Regionalny Michalczowianie. Chcą w ten sposób wspomóc uchodźców wojennych z Ukrainy. Ofiary złożone przy okazji ich występu zostaną przeznaczone na ten cel. Na Mszy Świętej o godz. 11 00 rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas IV.
 3. Msze Święte o urodzaje w tym tygodniu:
  Wtorek godz. 18 00 Bilsko Dział, Murowaniec.
  Środa godz. 6 30 Tłoki
 4. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę i przeznaczone na remont naszego kościoła. Za tydzień składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Za wywóz śmieci z cmentarza zapłaciliśmy 3 110, 40 zł. Bardzo dziękuję osobom, które w ostatnim czasie opłaciły w kancelarii parafialnej miejsce na cmentarzu.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM temat przewodni Czy grozi nam głód? oraz dodatek płyta CD z Biblią Audio KSIĘGI MĄDROŚCIOWE cz. 1. W NIEDZIELI Czy umiesz słuchać Boga? a także udar mózgu a rehabilitacja. Onkologiczna czujność. Lęk przed chorobami nowotworowymi powoduje, że bagatelizujemy pewne objawy, wypieramy myśl, iż to może być „to”. W IDZIEMY Ksiądz w oczach wiernych.
 6. Ogłoszenie Sołtysa z Łososiny Dolnej. W dniu 15 maja 2022 roku (niedziela) o godz. 8 15 odbędzie się zebranie mieszkańców Sołectwa Łososina Dolna, w budynku Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej.
 7. Ogłoszenie Sołtysa z Bilska. W dniu 15 maja 2022 roku (niedziela) o godz. 10 00 w budynku Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej odbędzie się Zebranie Wiejskie.
  Trwajmy w radości paschalnej.