1. Dzisiejsza Niedziela Chrystusa Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Cieszymy się, że w naszej wspólnocie możemy Gościć Księdza Diakona Krzysztofa De Bruijn oraz Kleryka Mateusza Pajora z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Bardzo serdecznie witamy. Dziękujemy za obecność, za spotkania z ministrantami i młodzieżą. Księdzu Diakonowi Krzysztofowi za kazanie, w którym przybliżył nam tajemnicę powołania do kapłaństwa. Diakon Krzysztof 16 maja w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu, przez posługę ks. abpa Stanisława Gądeckiego przyjmie świecenia kapłańskie. Natomiast kleryk Mateusz 1 października, w naszym kościele przyjmie święcenia diakonatu. Dzień wcześniej złoży śluby zakonne. Obejmujemy Was Drodzy Krzysztofie i Mateuszu modlitwą. Będziemy Was polecać naszej Matce Bożej Pocieszenia.  
 2. Dzisiaj świętuje imieniny Ksiądz Prałat Marian. Z tej okazji życzymy niegasnącego zapału, dobrego zdrowia, a przede wszystkim nieustannej bliskości Pana, mocy Jego łaski i Światła Ducha Świętego w kapłańskiej posłudze. Polecamy Księdza Prałata Chrystusowi Dobremu Pasterzowi, którego jest wiernym naśladowcą oraz zawierzamy macierzyńskiej opiece Maryi cały trud pracy Księdza Mariana dla dobra Kościoła i naszej Parafii. Bóg Zapłać.
 3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła:
 4. Jutro wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Święto Pracy. W naszym dekanacie odpust w Krosnej. Początek nabożeństw majowych. Nabożeństwa majowe będą celebrowane w dni powszednie o godz. 17 30. W niedzielę i święta o godz. 15 30.
 5. We wtorek wspomnienie św. Atanazego bpa i doktora Kościoła. Dzień Modlitw za Polonię i Polaków za Granicą. Dzień Flagi RP. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi. O godz. 18 00 Msza Święta w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej i za zmarłych Strażaków. Druga Msza Święta będzie w intencji osób, które wsparły OSP ofiarami złożonymi przy nabywaniu kalendarzy rozprowadzanymi przez OSP. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszych Strażaków.
 6. W środę Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze Święte jak w każdą niedzielę: godz. 7, godz. 9, godz. 11, godz. 16. Odpust w Michalczowej.
 7. W I czwartek wspomnienie św. Floriana, męczennika. Święto Patronalne Strażaków. 25 rocznica śmierci byłego Proboszcza w Łososinie Dolnej ks. Eugeniusza Muzyki. O godz. 17 00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w intencji powołań oraz okazja do Spowiedzi Świętej. O godz. 17 30 Nabożeństwo Majowe. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dzieci klas III w ramach przygotowania do I Spowiedzi i Komunii Świętej. 
 8. W I piątek, od godz. 8 00 udamy się do chorych; Od godz. 17 00 okazja do Spowiedzi Świętej. Ze względu na planowane prace w kruchcie kościoła nie będzie adoracji.
 9. W sobotę święto Filipa i Jakuba Apostołów. O godz. 9 00 spotkanie przed Pierwszą Komunią. O godz. 17 00 Nabożeństwo I soboty w ramach którego Nabożeństwo Majowe.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 11 00 Msza Święta w intencji Rolników, Sadowników, Działkowiczów o dobre urodzaje, zachowanie od nieszczęść oraz w intencji Pilotów i Pilotek Aeroklubu Podhalańskiego o szczęśliwe i bezpieczne wykonywanie lotów w nowym sezonie. Msza Święta rozpocznie Święto Kwitnących Sadów na które zapraszają nas Wójt Gminy oraz Dyrektor Centrum Kultury. Od godz. 14:00 na płycie lotniska nie zabraknie atrakcji dla każdego. Teatr dla dzieci, kabaret Czesuf, Big Band, Oskar Cyms, Cleo, Zespół Kruca Banda. Szczegóły na plakatach i ulotkach. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, a przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Ponadto dziękuję za ofiary w kopertach. BÓG ZAPŁAĆ. Dziękuję Panom Janowi Nowakowi, Krzysztofowi Prusakowi, Andrzejowi Biernackiemu, Piotrowi Jaśkiewiczowi za wykonanie ławek do kaplicy na Łącznym. Dziękuję za przygotowanie kaplicy do Mszy Świętej w Święto św. Marka. Za kwiaty Państwu Grażynie i Markowi Kuźma. Dziękujemy nowożeńcom za kwiaty do kościoła.  
 12. Dziękuję Panu Andrzejowi Francuzowi za wyregulowanie mikrofonów oraz nagłośnienia w naszym kościele. Bóg Zapłać.
 13. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Idziemy, gdzie znajdziemy szereg artykułów o tematyce powołaniowej. Po Mszy Świętej Ministranci będą rozdawać bezpłatny numer gazety ewangelizacyjnej DOBRE NOWINY poświęconej w całości osobie św. Jana Pawła II.
 14. Z naszej Parafii w minionym tygodniu odeszły do wieczności: Adela Grajewska z Bilska oraz Bogusława Kmiecik z Bilska.