1. Dziś już czwarta niedziela Wielkiego Postu, mówiąca o radości oczekiwania na wypełnienie się Bożego planu zbawienia poprzez mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, stąd w liturgii można użyć dziś szat koloru różowego.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Zechciejmy choć raz być w tym roku na Drodze Krzyżowej, na Gorzkich Żalach. W piątek Drogi Krzyżowe o godz. 17.30 i godz. 20.00. W sobotę dla dzieci o godz. 16.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00.  
  3. Od środy Msze Święte popołudniowe w dni powszednie o godz. 18 00.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. O 17.30 różaniec, o prowadzenie którego prosimy Różę Różańcową św. Rity.
  5. W czwartek spowiedź przed I piątkiem od 17.00.
  6. W I piątek od 14.00 udamy się do chorych. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja w ciszy do godz. 17.30. O 17.30 Droga Krzyżowa. O godz. 18.00 Msza Święta podczas której modlimy się i zbieramy ofiary na misje. Od godz. 17.00 spowiedź.  
  7. W sobotę – o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla Dzieci. O 17.00 Nabożeństwo I Soboty Miesiąca. O godz. 18.00 Msza Święta. W tym dniu przypada 17 rocznica śmierci św. Jana Pawła II, szczególnie w tym dniu będziemy dziękować Bogu za dar tego Świętego, jakim obdarzył nas Bóg.
  8. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Duchową Adopcję Dziecka Poczętego podjęło w naszej parafii 57 osób. Gdyby ktoś chciał jeszcze podjąć Duchową Adopcję, to na stolikach z gazetami są do zabrania obrazki z przyrzeczeniem. W każdym dniu roku można rozpocząć Adopcję, która trwa przez 9 miesięcy.
  9. Dziękuję Panu Piotrowi Prusakowi za zorganizowanie prac przy oświetleniu cmentarza. Przygotowano 5 miejsc pod latarnie, które zostaną zamontowane w tym tygodniu. Wczoraj pracowało przez cały dzień 10 osób. Rozciągnięto przewód elektryczny. Wykonano fundamenty pod latarnie. Ofiarnie pracowali: Piotr Prusak, Eugeniusz Jasnos, Wojciech Prusak, Stanisław Zelek, Paweł Zelek, Piotr Zelek, Jan Hołyst, Michał Sromek, Stefan Salabura, Marcin Jaśkiewicz. Dziękuję Panu Piotrowi Prusakowi za ofiarowanie trzech latarni, Panu Andrzejowi Pawłowskiemu za prace elektryczne i ofiarowanie materiałów. Parafia zakupiła dwie latarnie. Zobaczcie Drodzy jak wiele możemy zrobić wspólnymi siłami.   
  10. Możemy nabywać baranki CARITAS i Paschaliki. Są na stolikach pod chórem. Ofiara (od 7 zł) przeznaczona jest na działalność CARITAS. Ofiary wrzucajmy do skarbony z należnościami za gazety. Od tej niedzieli wystawiona puszka na ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękujemy za ofiary.
  11. Najnowsze tygodniki: GOŚĆ NIEDZIELNY –  w nim szczególnie artykuły o poświęceniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi oraz kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji – tym razem o grzechu zazdrości. NIEDZIELA – Małżeństwa nieważne. Jeśli ktoś zawarł sakrament małżeństwa, ukrywszy przed drugą stroną, że jest uzależniony od narkotyków, hazardu czy pornografii to małżeństwo zostało zawarte w sposób nieważny. Wystarczy w internecie spojrzeć na recenzję dowolnej książki a już przeglądarka podsuwa nam kilka pozycji tego samego autora. W ten sposób właściciele wirtualnych platform gromadzą wiedzę o nas. Zostawiamy ślady cyfrowe.  IDZIEMY – Nieoczekiwany mąż stanu – jeszcze do niedawna komik, który przypadkiem został prezydentem. Teraz – przywódca chwalony przez liderów państw, kandydat do pokojowej Nagrody Nobla. Kim jest człowiek, który skupia dzisiaj uwagę całego świata?