1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Radości – w języku łac. Laetare. Dobiega bowiem połowa czasu naszego przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy.
  2. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a po niej Msza św. Droga Krzyżowa dla młodzieży i osób pracujących o godz. 19.00, Droga Krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 17.00. W niedzielę o godz. 15.00 Gorzkie Żale. Wszystkich zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.
  3. W piątek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  4. U członków parafialnego Caritas można jeszcze nabywać paschaliki i baranki wielkanocne. Minimalna ofiara to 6 zł.
  5. Przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na kwiaty i wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  6. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na cele inwestycyjne i za ofiary w kopertach złożone w minioną niedzielę.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  8. Parafialna spowiedź wielkopostna planowana jest na sobotę (27 marca) przed niedzielą palmową – o ile pozwolą nam na to warunki. Zachęcamy by już teraz korzystać z sakramentu pokuty i pojednania, codziennie pół godziny przed Mszą św. mamy do tego okazję.
  9. W celu zachowania większego reżimu sanitarnego przygotowaliśmy dolny kościół do uczestnictwa we Mszach Świętych i Nabożeństwach. Będzie tam prowadzona transmisja z górnego kościoła. Została zakupiona kamera, ekran. Wykorzystamy istniejące nagłośnienie. Kościół dolny został wysprzątany. Od przyszłej niedzieli można będzie uczestniczyć w nim we Mszy Świętej. Wejście od strony parkingu.