1. Dzisiejsza liturgia Słowa wskazuje, że szczęśliwym jest nie ten, kto posiada jakiekolwiek bogactwa, lecz ten, kto jest kochany. Szczęśliwym jest ten kogo Bóg wybrał, w kim sobie upodobał, kto został przez Niego uznany i przygarnięty.
 2. Kończymy styczeń. W środę rozpoczynamy miesiąc luty, który w Kościele w sposób szczególny jest poświęcony modlitwom za konających.
 3. Rozpoczynają się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Nauczycielom, dzieciom, młodzieży życzymy dobrego zimowego wypoczynku. I mamy gorącą prośbę, aby w tym czasie wolnym od zajęć szkolnych dzieci i młodzież włączyli się w życie naszej parafii.
 4. W tygodniu w liturgii Kościoła:
  We wtorek wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.
 5. W środę o godz. 16 30 różaniec o prowadzenie którego prosimy Różę Różańcową św. Piotra (Zelatora Pana Romana Maciasia). Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia i Przeczystego Serca Św. Józefa. Po niej Msza Święta w intencjach nowennowych. Po nowennie na plebanii spotkanie Margaretek. Serdecznie zapraszamy.
 6. W czwartek OFIAROWANIE PAŃSKIE. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka na zakony klauzurowe w diecezji. Msze Święte w tym dniu o godz. 6 30, godz. 10 00 i godz. 17 00. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy Świętej (możemy je nabywać w zakrystii).
 7. W piątek św. Błażeja, biskupa i męczennika. Błogosławieństwo świec i gardła (owoców) ku czci św. Błażeja.
  W przyszłą niedzielę błogosławieństwo chleba, soli i wody ku czci św. Agaty
 8. Ponadto w tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota z odpowiednimi nabożeństwami.
 9. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w środę, czwartek i oraz w sam pierwszy piątek rano od godz. 6 00. Wieczorem od godz. 16 00. W pierwszy czwartek o godz. 16 00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań.
 10. W pierwszy piątek od godz. 7 00 do godz. 17 00 całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Przyjdźmy na chwilę osobistego spotkania z Chrystusem Eucharystycznym. Są ferie. Ofiarujmy Bogu to co najcenniejsze – swój czas.
 11. Od godz. 8 00 wyjazd do chorych (ks. Marian i ks. Proboszcz). Do chorych, których odwiedza ks. Paweł udam się od godz. 9 30.
 12. W pierwszą sobotę o godz. 16 00 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 13. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za obecność, wspólną modlitwę, dobre rozmowy, które pomogły nam się lepiej poznać. Dziękujemy za niezwykłą gościnność. Była to pierwsza kolęda zarówno moja jak i ks. Pawła. Dziękuję za zatroskanie o życie naszej parafii. Wiele cennych sugestii dotyczących spraw duszpasterskich i gospodarczych. Dziękujemy za pomoc w aktualizacji kartotek parafialnych. Za podwożenie na kolędę, w czasie kolędy i po kolędzie. Bóg zapłać za ofiary składane z racji kolędy. Podziękowanie składam ks. Marianowi który podczas kolędowania sam odprawiał wieczorne msze i nabożeństwa.
 14. Bóg Zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
 15. Zwracamy się z gorącą prośbą, aby szanować nasze parkingi. Jest bardzo mokro. Nie zjeżdżajmy z bruku na trawniki. Informujemy, że przy starej plebanii wykonujemy nowy parking dla około 20 nowych miejsc parkingowych. Zagospodarowujemy teren wokół budynku gospodarczego. W związku z tym wykonujmy przyłącza do wodociągu i kanalizacji.
 16. Z INICJATYWY RODZICÓW DZIECI NASZEJ SZKOŁY CARITAS SZKOLNA PRZEPROWADZA DZISIAJ KWESTĘ (PO MSZACH ŚWIĘTYCH) NA RZECZ RODZIN KILKU UCZNIÓW POTRZEBUJĄCYCH POMOCY MATERIALNEJ.
 17. W gazetach (GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELA, IDZIEMY) ważny dodatek poświęcony św. Janowi Pawłowi II, w którym dziennikarze stają w obronie naszego Papieża.
 18. W terminie od 9 do 18 czerwca odbędzie się pielgrzymka bałkańskim szlakiem św. Matki Teresy z Kalkuty. Cena 2650 zł + 170 euro. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zapisy w zakrystii.