1. Dzisiejsza Ewangelia przedstawia nam Jezusa nauczającego w Kafarnaum, My również wysłuchaliśmy Jego słowa, chciejmy je rozważyć w swoim sercu, a przede wszystkim realizować w swoim życiu.
  2. Dzisiaj o godz. 17 00 w Centrum Kultury wspólne kolędowanie podczas Koncertu Noworocznego w wykonaniu Zespołu Regionalnego JAKUBKOWIANIE oraz BIG BENDU ŁOSOSINA DOLNA. 
  3. Kończymy styczeń. W czwartek rozpoczynamy miesiąc luty, który w Kościele w sposób szczególny jest poświęcony modlitwom za konających.
  4. W poniedziałek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.
  5. W środę wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana. O godz. 16 30 różaniec i Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Po niej Msza Święta w intencjach nowennowych. Na Nowennę i Msze Świętą zapraszamy Dzieci klas III wraz z Rodzicami.
  6. W czwartek (I miesiąca) o godz. 16 00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w intencji powołań kapłańskich. Okazja do Spowiedzi Świętej. Zapraszamy Dzieci i Młodzież ze Szkoły Podstawowej. Od godz. 20 00 do godz. 21 00 GODZINA ŚWIĘTA.  
  7. W piątek (I miesiąca) ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka na zakony klauzurowe w diecezji. Msze Święte w tym dniu o godz. 6 30, godz. 10 00 i godz. 17 00 (z przyjęciem Dziewcząt do DSM). Poświęcenie gromnic na każdej Mszy Świętej (możemy je nabywać w zakrystii). Po Mszy Świętej o godz. 10 00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godz. 17 00. Przyjdźmy na chwilę osobistego spotkania z Chrystusem Eucharystycznym. Ofiarujmy Bogu to co najcenniejsze – swój czas. Od godz. 14 00 wyjazd do chorych. Od godz. 16 00 Spowiedź Święta.   
  8. W sobotę (I miesiąca) św. Błażeja, biskupa i męczennika. Błogosławieństwo świec i gardła (owoców) ku czci św. Błażeja. O godz. 16 00 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.   
  9. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za obecność, wspólną modlitwę, dobre rozmowy, które pomogły nam się lepiej poznać. Dziękujemy za niezwykłą gościnność. Była to kolęda, która pozwoliła mi być po raz pierwszy w domach Bilska, Witowic Górnych oraz Łęk (dołem). Księdzu Pawłowi w domach w Łososinie Dolnej i Łękach. Poprzez kolędę w tym i ubiegłym roku poznaliśmy całą parafię, co ułatwi nam bardzo pracę duszpasterską. Dziękuję za zatroskanie o życie naszej parafii. Wiele cennych sugestii dotyczących spraw duszpasterskich i gospodarczych. Dziękujemy za pomoc w aktualizacji kartotek parafialnych. Za podwożenie na kolędę, w czasie kolędy i po kolędzie. Bóg zapłać za ofiary składane z racji kolędy. Podziękowanie składam ks. Marianowi który podczas kolędowania odprawiał wieczorne msze i nabożeństwa. Kilka rodzin, ze względu na wyjazdy nie przyjęły kolędy. Gdyby miały taką wolę mogą się jeszcze umówić indywidualnie na kolędę.      
  10. Bóg Zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
  11. Zwracamy się z gorącą prośbą, aby szanować nasze parkingi. Jest bardzo mokro. Nie zjeżdżajmy z bruku na trawniki.