1. Czyniąc znak krzyża św. mówimy: W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Krzyż jest znakiem Syna Bożego, który stał się człowiekiem i został ukrzyżowany. W Jezusie i przez Niego, Bóg jest obecny wśród nas, pełnią swego bóstwa. Cała Trójca Święta zwróciła się ku nam i zaangażowała się w dzieło naszego zbawienia i uświęcenia.
  2. Po Mszy Świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych. Intencja modlitewna na czerwiec: ZA RODZINY chrześcijańskie na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.
  3. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa w poniedziałki i wtorki po Mszy Świętej rannej, od środy do niedzieli po Mszy Świętej wieczornej.
  4. W poniedziałek św. Antoniego Padewskiego prezbitera i doktora Kościoła. W naszej Parafii kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.30 Różaniec fatimski. O godz. 18.00 Msza Święta z kazaniem i procesja.Zapraszamy dzieci (wśród nich szczególnie dzieci komunijne, DSM), młodzież, wszystkich czcicieli Matki Bożej.
  5. We wtorek bł. Michała Kozala, bpa i męczennika.
  6. W środę – o godz. 17.30 Różaniec o prowadzenie, którego prosimy Różę Różańcową św. Reginy (Bilsko Roćmirowa), zelatorki Pani Teresy Pajor. O godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Pocieszenia i Msza Święta.
  7. W czwartek 16 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Przygotujmy się do tej uroczystości zarówno zewnętrznie, urządzając cztery ołtarze jak i duchowo, aby w tym dniu w pełni uczestniczyć, przystępując do Stołu Pańskiego. Z uroczystością związana jest oktawa, w ramach której przez cały tydzień będziemy odprawiać procesje Eucharystyczne o godz. 18.00,a w niedzielę o godz. 9.00.
  8. Ołtarze przygotowują następujące rejony naszej parafii: I SADOWA, II ŁĄCZNE i MORSZTYNÓWKA, III KAMYK, IV BIAŁA RÓWNIA (strona lewa od Państwa Opoka do mostu).
  9. Prosimy o udział w procesji dzieci przedszkolne, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców z dzwonkami, dzieci pierwszokomunijne, ZR Jakubkowianie, DSM, Orkiestrę, młodzież i dorosłych do feretronów, chorągwi i baldachimu. Sprawdźmy ich stan. Może wymagają wyczyszczenia. Uroczysta procesja będzie po Mszy Świętej o godz. 10.00. Msze Święte w Boże Ciało o godz. 7.00, 10.00 i 16.00. Ofiary składane w naszych kościołach w Boże Ciało przeznaczone są na hospicja i cele charytatywne diecezji.
  10. W Boże Ciało w Rzeszowie odbędzie się koncert Jednego Serca Jednego Ducha. Chętni na wyjazd mogą zapisywać się w zakrystii do dzisiaj. Koszt 30 zł.
  11. W piątek wspominamy św. Brata Alberta Chmielowskiego.
  12. W sobotę o godz. 8.30 wyjazd DSM na pielgrzymkę do Zabawy. Powrót około godz. 15.00. O godz. 18.00 Msza Święta o urodzaje dla rodzin z Łącznego.
  13. W przyszłą niedzielę Święto Rodzin w Starym Sączu. Główne uroczystości przy ołtarzu papieskim o godz. 11.00. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie.
  14. Cieszymy się, że Uroczystość odpustową w naszym zabytkowym kościele w Parku Etnograficznym w Nowym Sączu uświetni również nasza Orkiestra gminno – parafialna.
  15. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone na cele inwestycyjne. Bóg zapłać za kwiaty do ołtarzy. Piękne piwonie i piękne róże.
  16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM rozmowa z ks. Sławomirem Oderem – o perspektywach wyniesienia na ołtarze Edmunda Wojtyły, brata Jana Pawła II.Jest już w sprzedaży GOŚĆ EKSTRA poświęcony Eucharystii.W NIEDZIELI sedno procesji Bożego Ciała oraz kim są dzisiejsi ministranci i lektorzy. W IDZIEMY Żonaci duchowni – Kim są diakoni stali, Kościół traci młodzież.
  17. 2 lipca (sobota) Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę. Zachęcamy do wyjazdu. Więcej szczegółów w przyszłą niedzielę.
  18. Kuria Diecezjalna przypomina duszpasterzom o uważnym weryfikowaniu świadectw ukończenia katechizacji przedmałżeńskiej. Absolutnie nie mogą być uznane „kursy” przeprowadzane przez portal Nauki.pl. Nadal obowiązuje rozporządzenie wydane w tej sprawie 30 czerwca 2014 roku przez Przewodniczącego Rady ds. Rodziny KEP, w którym czytamy: W związku z tym, że pojawiają się grupy osób, które próbują oferować narzeczonym przygotowanie do zawarcia sakramentu małżeństwa w formie różnych warsztatów i kursów internetowych Rada ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski przypomina, że zgodnie z ustaleniami Dyrektorium Duszpasterstwa Rodzin przyjętym podczas 322. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie dnia 1 maja 2003 roku osoby, które prowadzą katechezy, przedmałżeńskie bądź katechezy przedślubne powinny posiadać misję kanoniczną, a treści przekazywane podczas warsztatów imprimatur Biskupa Diecezjalnego. Szczególny niepokój duszpasterzy budzą ostatnio środowiska zebrane wokół platformy internetowej nauki.pl, które próbują oferować swoje kursy wyłącznie przez Internet. Praktyka taka jest sprzeczna z obowiązującymi metodami prowadzenia katechezy i uniemożliwia narzeczonym, w okresie przygotowania do małżeństwa, bezpośredni kontakt z kapłanem i Doradcami Życia Rodzinnego. Środowisko to nie uzyskało imprimatur żadnego Biskupa na przekazywanie treści zawartych w naukach internetowych. W związku z tym, certyfikaty ukończenia internetowych nauk przedmałżeńskich, nie mogą być w żadnym razie podstawą do zaliczenia katechez przedmałżeńskich czy przedślubnych, obowiązujących w Kościele w Polsce”.
  19. Centrum Kultury organizuje dzisiaj DZIEŃ DZIECKA.