1. Dziś II Niedziela Wielkanocna – zakończenie oktawy Wielkanocy.  Święto Bożego Miłosierdzia. Święto Miłosierdzia jest nie tylko dniem szczególnej czci Boga w tej tajemnicy ale także ma być dniem łaski dla wszystkich ludzi. Jezus obiecał: Kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia – ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Dzisiaj za pobożne odmówienie w kościele przed Najświętszym Sakramentem Koronki do Bożego Miłosierdzia można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godzinie 15.00 w naszym kościele Godzina Miłosierdzia.Chrystus obiecał swoim czcicielom w tym dniu i w tej godzinie zdroje łask.Warto skorzystać. Jezus określił w objawieniu Św. Siostrze Faustynie cel Godziny Miłosierdzia: Ile razy usłyszysz, jak zegar bije trzecią godzinę, zanurzaj się cała w miłosierdziu Moim, uwielbiając i wysławiając je, wzywaj Jego wszechmocy dla świata całego, a szczególnie dla biednych grzeszników bo w tej chwili zostało ono na oścież otwarte dla wszystkich duszy. W tej godzinie stała się łaska dla świata całego – miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość.Podziękowania i prośby do Jezusa Miłosiernego, w których będziemy się modlili można składać na kartkach w koszyku wystawionym przed obrazem Jezusa Miłosiernego.

2. Zgodnie z zaleceniem Biskupa Tarnowskiego dzisiaj zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Diecezjalnej. Gdyby przebywali na terenie naszej parafii uchodźcy wojenni z Ukrainy i potrzebowali pomocy do bardzo prosimy o kontakt z Parafią.

3. W niedzielę 15 maja br., organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Koszt około 50 zł. Zapisy w zakrystii lub u Pana Krzysztofa ( tel. kom. 664492 228)

4. Dziękujemy wszystkim, którzy w naszej Parafii byli zaangażowani w przygotowanie Uroczystości, podczas której został udzielony Sakrament Bierzmowania młodzieży z Parafii Michalczowa, Ujanowice, Żbikowice i naszej Parafii.

5. W poniedziałek Święto św. Marka Ewangelisty, o godz. 18.00 Msza Święta w kaplicy na Łącznym oraz obrzęd błogosławieństwa pól. Zapraszamy do modlitwy o urodzaje.

6. We wtorek Uroczystość św. Wojciecha bpa i męczennika głównego Patrona Polski.

7. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. O 17.30 różaniec o prowadzenie którego prosimy Różę Różańcową św. Bernadety (Zelatorki Pani Jolanty Hołyst).

8. W piątek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła. o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja do godz. 18.00.

9. W sobotę dzień Imienin Księdza Prałata Mariana. Życzymy Księdzu Prałatowi wszystkiego co najlepsze. Bożego Błogosławieństwa wyrażającego się w dobrym zdrowiu oraz pomyślności po najdłuższe lata życia. Matka Boża Pocieszenia niech ma w swojej przemożnej Opiece. Przy okazji Imienin dziękujemy za ofiarną posługę duszpasterską. Za sprawowane Sakramenty, głoszone Słowo Boże. Posługę w konfesjonale. Dziękujemy za prowadzenie Wspólnoty Rodzin. Msze Święte za Ks. Prałata Mariana w sobotę o 18.00.

10. W sobotę o godz. 9.00 spotkanie uczniów klas III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.

11. Za tydzień Niedziela Biblijna. Narodowe czytanie Biblii. Będzie można nabyć Pismo Święte. Pierwsze Nabożeństwo Majowe w niedzielę o godz. 15.30. 

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM dodatek z Koronką do Bożego Miłosierdzia w językach polskim, ukraińskim i rosyjskim. Temat przewodni NIEDZIELI to: Jak Kościół pomaga Ukrainie. A IDZIEMY Miłosierdzie w praktyce.

13. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę i za ofiary składane do puszki.