1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego z okazji zakończenia V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
  2. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata została ustanowiona przez papieża Piusa XI w roku 1925, jako propozycja Kościoła dla ludzi, którzy chcą żyć w oparciu o wspólne wartości wynikające z nauki Jezusa Chrystusa. Jednocześnie kończy ona roczny obchód misteriów zbawczych Jezusa Chrystusa, poczynając od Jego narodzenia przez zbawczą działalność, której szczytem była Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie. W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Dlatego po Mszy Świętej wobec Najświętszego Sakramentu wystawionego w monstrancji odmówimy Litanię do NSPJ oraz Akt poświęcenia. 
  3. Dziś przypada patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękuję Księdzu Pawłowi, Opiekunowi Ministrantów  i Lektorów za pracę z LSO. Dziękujemy Rodzicom za mobilizację do Służby Bożej. Dziękujemy za podwożenie chłopców do kościoła.  
  4. Do czwartku zapraszamy do listopadowej modlitwy różańcowej z wypominkami w intencji zmarłych. W dni powszednie różaniec w wypominkami: Dzisiaj o godz. 15 30. W poniedziałek i wtorek po Mszy Świętej o 6 30. W środę i czwartek o godz. 17 30.
  5. W tygodniu: w środę od godz. 17 00 Spowiedź Święta. O godz. 18 00 Nowenna i Msza, Święta w intencjach nowennowych.
  6. W czwartek od godz. 17 00 Spowiedź Święta. O godz. 18 00 wyjazd do Kina na film FIGURANT. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Na stolikach z gazetami ulotki z informacjami o filmie. Zapraszamy.
  7. W I piątek o godz. 6 30 i 18 00 Msze Święte wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Modlimy się także i wspieramy Misje Święte. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 14 00 wyjazd do chorych. Spowiedź Święta od godz. 17 00. O godz. 1 30 z piątku na sobotę z parkingu przed kościołem wyjazd pielgrzymki do Pragi.  
  8. W I sobotę o godz. 17 00 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  9. W przyszłą niedzielę (I grudnia) rozpoczniemy Adwent. Wczoraj uruchomiliśmy ogrzewanie kościoła. (W czasie remontu dachu zlikwidowaliśmy dodatkowy komin, który był wybudowany na potrzebę ogrzewania gazowego i włożyliśmy wkład kominowy w istniejący komin) Tradycją jest że poprzedza to wydarzenie składka. Niech tradycji stanie się zadość. Składka na ogrzewanie kościoła w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach Świętych.        
  10. Od 4 grudnia rozpoczniemy Roraty. Planujemy śpiew Godzinek o NMP rozpoczynać o godz. 6 15.natomiast Msza Święta byłaby o godz. 6 45. Zmiana jest podyktowana prośbą Rady Rodziców Szkoły Podstawowej. Rada Rodziców prosiła nas, aby dzieci mogły mieć Roraty o tej godzinie. Chodzi o zapewnienie dzieciom opieki między Roratami a pierwszą lekcją. Dodatkowo Roraty jak w ubiegłym roku po południu w środy, czwartki i piątki Adwentu o godz. 18 00.   
  11. Dziś w GOŚCIU NIEDZIELNYM Kalendarz na 2024 rok. Jest także dla dzieci: Mały Gość Niedzielny oraz Promyczek Dobra i Mały Promyczek.