1. Tajemnica Trójcy Świętej – jedność Osób Bożych, Ojca, Syna i Ducha Świętego jest najważniejszą tajemnicą wiary. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje miłość Boga jako podstawę zbawienia człowieka. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Dzisiaj także DZIEŃ MATKI – święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich Matek. Niech wdzięczność i miłość dzieci będzie dla wszystkich Mam najpiękniejszym prezentem. 
 2. O godz. 11 00 Msza Święta Prymicyjna ks. Mateusza Pajora z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej (łączmy się w modlitwie poprzez transmisję internetową).   
 3. W czwartek Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej, która jest obchodzona, jako radosne wejście Chrystusa w codzienne życie człowieka. Msze Święte w tym dniu o godz. 7 00, 10 00 i 16 00. O godz. 10 00 z procesją Eucharystyczną. Uczestnicząc w procesji eucharystycznej wyznajemy wiarę w bóstwo i człowieczeństwo Jezusa Chrystusa. Prosimy o udział w procesji dzieci (dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów – chłopców do dzwonienia), zapraszamy Dzieci Komunijne, niosących feretrony, Orkiestrę, Zespół Regionalny JAKUBKOWIANIE.  Ochotniczą Straż Pożarną prosimy o zabezpieczenie trasy. Uroczystości Bożego Ciała towarzyszy Oktawa, w ramach której przez cały tydzień będziemy uczestniczyć w Procesjach Eucharystycznych po Mszy Świętej o godz. 18 00. W niedzielę w Oktawie po Mszy Świętej o godz. 9 00. Okazja do spowiedzi świętej przez cały tydzień przed Mszami Świętymi.
 4. W Boże Ciało wyjazd do Rzeszowa na koncert JEDNEGO SERCA, JEDNEGO DUCHA. Zbiórka o godz. 15 50 (przy Banku).
 5. Osoby mające kwiaty prosimy o przynoszenie ich do kościoła i składanie na stolikach z gazetami, aby dziewczynki mogły je sypać.
 6. O przygotowanie ołtarzy na BOŻE CIAŁO prosimy:
 7. Ołtarz I – EUCHARYSTIA BUDUJE WSPÓLNOTĘ KOŚCIOŁA – przygotowuje BILSKO – KOWALÓWKA, DOMY NAD DROGĄ.
 8. Ołtarz II EUCHARYSTIA OTWIERA NA POTRZEBY BRACI – przygotowuje BILSKO JODŁOWIEC, BERDYCHÓW, ROĆMIROWA.
 9. Ołtarz III – EUCHARYSTIA INSPIRUJE DO GŁOSZENIA CHRYSTUSA – przygotowuje BILSKO – LEŚNICZÓWKA.
 10. Ołtarz IV EUCHARYSTIA WŁĄCZA DO UCZESTNICTWA WE WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA – przygotowuje BILSKO – DZIAŁ. 
 11. W piątek święto Nawiedzenia NMP i ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe. O godz. 15 00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka, Adoracja do godz. 17 30.   
 12. W sobotę I czerwca rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 17 00 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 13. W przyszłą niedzielę Dzień dziękczynienia w Polsce. Uroczystość odbywa się co roku w pierwszą niedzielę czerwca i nawiązuje do pielgrzymek św. Jana Pawła II do Polski, które rozpoczynały się na początku czerwca. Hasłem tegorocznego święta są słowa: DZIĘKUJEMY ZA SŁUŻBĘ CZŁOWIEKOWI.
 14. Dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę. BÓG ZAPŁAĆ. 
 15. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Idziemy.