1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Ile razy też pobożnie wykonujemy znak krzyża, wielbimy Trójcę Przenajświętszą. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Boga w Trójcy Świętej Jedynego! Jutro ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 2. Nabożeństwa czerwcowe z litanią do Serca Pana Jezusa w poniedziałki i wtorki po Mszy św. rano, od środy do soboty o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.00.
 3. W najbliższy czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej procesji eucharystycznej na ulice naszych miast i wsi. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas zawsze obecny. Zachęcamy do udekorowania naszych domów i mieszkań, zwłaszcza na trasie procesji, która podąży od kościoła tradycyjną trasą. Prosimy o udział w procesji dzieci przedszkolne, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców do dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne, DSM, Orkiestrę, młodzież i dorosłych do feretronów, chorągwi i baldachimu. Uroczysta Msza św., po której wyruszy procesja, będzie o godz. 10.00. Msze św. w Boże Ciało o godz. 7.00, 10.00 i 16.00. Ofiary składane w Boże Ciało przeznaczone są na hospicja i cele charytatywne diecezji.
 4. Procesje eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału.
 5. W tym tygodniu przypada  pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w ramach pierwszych sobót miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. oraz w środę i piątek od godz. 17.00.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 11 00 będziemy przeżywali rocznicę I Komunii Świętej dzieci z klasy IV. Proszę by dzieci wyspowiadały się w tygodniu. Proszę by rodzice dopilnowali czy dzieci się wyspowiadały. Zapraszam dzieci na próbę w sobotę o godz. 9 00. 
 7. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00.
 8. Ponieważ skończył się już Okres Wielkanocny. Prosimy o zabranie palm z kościoła. 
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym broszura zawierająca medytacje i modlitwy oparte na wezwaniach z Litanii do NSPJ, które można wykorzystać podczas osobistej modlitwy. W numerze przeczytamy także o historii litanii oraz obietnicach Pana Jezusa dla czcicieli Jego Najświętszego Serca.
 10. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę i ofiary w kopertach.
 11. Bardzo dziękuję Panom Michałowi Serafinowi i Adrianowi Owsiance z Firmy A M Tech za nieodpłatne podłączenie kropielnic bezdotykowych do prądu oraz okien uchylnych. Mamy otwierane okna. Bóg Zapłać. Życzymy Bożego Błogosławieństwa w pracy i w działalności Firmy.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Krystyna Klimek.

Nadesłano do ogłoszeń:

Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna serdecznie zaprasza na Rodzinny weekend. W programie dwa dni wspólnej zabawy. Sobota 5 czerwca od godz. 10 00 Gra terenowa dla rodziców i dzieci. Niedziela 6 czerwca od godz. 14 00 – Gminny Dzień Dziecka. Zapraszamy na plac przy Centrum Kultury.