1. Niedziela Palmowa rozpoczyna celebrację tajemnicy Wielkiego Tygodnia. Procesja
  z palmami o godz. 11.00, a po Mszy św. konkurs palm. Dzisiaj także kiermasz organizowany przez Samorząd Uczniowski i Szkolną Caritas, z którego dochód przeznaczony jest dla chorej Ani.
 2. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, komputery i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w pięknej i wyjątkowej liturgii Triduum Paschalnego.
 3. W Wielką Środę po Mszy Św. o 7 00 Nowenna do MB Pocieszenia. O godz. 18 00 Droga Krzyżowa w terenie. Zbieramy się przy krzyżu misyjnym przed kościołem i kończymy Drogę Krzyżową przy krzyżu misyjnym. Prosimy naszą OSP o zabezpieczenie trasy Drogi Krzyżowej.
 4. W Wielki Czwartek w parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza św., zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostaje przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego Ciemnicą. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
 5. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych (tak jak
  w każdy piątek) obowiązuje wszystkich od 14 roku do końca życia, natomiast post ścisły obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 10.00, a dla pozostałych wiernych o godz. 15.00. Nabożeństwo wielkopiątkowe rozpoczniemy o godz. 18.00. Na godz. 21.00 na adorację przy grobie zapraszamy młodzież. Adoracja w Wielki Czwartek i Wielki Piątek do godz. 23.00.
 6. Wielka Sobota jest dniem upamiętniającym zstąpienie Chrystusa do otchłani. Warto
  i w tym dniu powstrzymać się od pokarmów mięsnych. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kościele,o godz. 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00.Od 15 30 do 17 30 przerwa w adoracji (przygotowanie kościoła do świąt). Nowenna przed Świętem Miłosierdzia o godz. 18 45. 
 7. W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta
  i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w tę jedyną w roku noc czuwania na cześć Pana. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 19.00 od poświęcenia ognia na placu kościelnym. Prosimy zabrać ze sobą świece.Procesja rezurekcyjna w niedzielę o godz. 6.00.
 8. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na cele inwestycyjne. Dziękuję młodzieży bierzmowanej i ich rodzicom za naczynie na wodę święconą oraz dwie mosiężne kropielnice do dolnego kościoła. Dziękuję pewnej rodzinie za ofiarę na nagrody na konkurs palm.
 9. Strażaków z OSP Łososina Dolna prosimy o podjęcie warty przy Grobie Pańskim. Prosimy również Orkiestrę o włączenie się w liturgię tych dni.
 10. Prosimy by porządki na cmentarzu robić do wtorku, w środę będą wywożone śmieci.
 11. Zachęcamy do lektury prasy: GOŚĆ NIEDZIELNY:w nim kolejna płyta CD z serii BIBLIA AUDIO. NIEDZIELA:Rozważanie na Wielki Czwartek. Jakiego księdza potrzebują ludzie? Uwaga alergia! Liczba alergików rośnie na całym świecie. To choroba, która wymaga diagnozowania, leczenia i edukacji. IDZIEMY: Zanurzeni w Męce.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

15.04.2022 Wielki Piątek

GodzinyRejon Parafii
7.00 – 8.00I /Nowiny, Instytut, Tłoki/
8.00 – 9.00II /Opachówka, Sadowa, nad Lotniskiem/
9.00 – 10.00III /Morsztynówka, Łączne, Kamyk/
10.00 – 11.00Adoracja w ciszy
11.00 – 12.00IV /Łęki, Witowice G., B. Wola od P. Karwala do Piechota/
12.00 – 13.00V /Bilsko, Cichawa, Równia, Biała do lotniska/
13.00 – 14.00VI /B. Wola, Kowalówka, Przy drodze, Brzegi/
14.00 – 15.00VII /B. Dział, Od Rąbkowej, Murowaniec, Przy boisku/
15.00 – 16.00Droga Krzyżowa
16.00 – 17.00VIII /Berdychów, Roćmirowa, Nad leśniczówką/Jarostowa, Domy nad wodą/
17.00 – 18.00IX /Os. Centrum, Przy kościele, Za cmentarzem/