1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy celebrację tajemnicy Wielkiego Tygodnia. Procesja z palmami o godz. 11 00. Po Mszy Świętej konkurs palm. Po południu o godz. 14 00 utwór ku czci św. Jana Pawła II, Stabat Mater dolorosa (Stała Matka bolejąca). Utwór dotyczy boleści Matki Boskiej po ukrzyżowaniu Chrystusa. Wykona go w naszym kościele Orkiestra i Chór Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im bł. Piotra Jerzego Frasattiego w Nowym Sączu. O godz. 15 00 ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach Msza Święta. Wieczorem w Nowym Sączu dwa Marsze Papieskie, których uczestnicy spotkają się o godz. 21 00 na wspólną modlitwę na Rynku przy pomniku papieskim. Marsze wyruszą o godzinie 20 00. Pierwszy spod Skały Piotrowej na sądeckich plantach. Drugi spod kościoła św. Jana Pawła II. Zachęcamy do wzięcia udziału. Można udać się na rynek na 21 00 gdzie zostanie odśpiewany Apel Jasnogórski oraz Barka. Będzie wspólna modlitwa oraz występy zespołów. Pragnę powiadomić, że z Sekretariatu Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza otrzymaliśmy bardzo ważną wiadomość. Ksiądz Kardynał przekaże do publicznego kultu w naszej Parafii relikwie św. Jana Pawła II. Relikwie odbierze z rąk Księdza Kardynała, po  Świętach Wielkanocnych, delegacja naszej Parafii. Będą wystawione do kultu w Ołtarzu Miłosierdzia Bożego.     
 2. W Wielki Wtorek Spowiedź Święta od godz. 15 00 do godz. 19 00 (z przerwą od godz. 16 30 do godz. 17 15). (Gdyby ktoś nie mógł skorzystać z Sakramentu Pokuty we wtorek, to można skorzystać ze spowiedzi w poniedziałek w Tęgoborzy, również w godz. od 15 00 do 19 00).     
 3. W Wielką Środę po Mszy Świętej o godz. 6 30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 18 00 Droga Krzyżowa w terenie. Drogę Krzyżową rozpoczynamy i kończymy przy krzyżu misyjnym. Zabierzmy ze sobą lampiony i krzyże. Ofiarujmy tę modlitwę w intencji ustania wojny na Ukrainie. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy Drogi Krzyżowej w celu zapewnienia uczestnikom bezpieczeństwa.
 4. Szczególnym czasem w Wielkim Tygodniu będzie Triduum Paschalne, w czasie którego będziemy przeżywali wydarzenia zbawcze Jezusa Chrystusa.
 5. W Wielki Czwartek w kościołach parafialnych celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy. Po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostaje przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego Ciemnicą. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18 00. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy potrwa do godz. 23 00.
 6. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Możemy zjeść trzy posiłki, w tym jeden do syta. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (tak jak w każdy piątek) obowiązuje wszystkich od 14 roku życia do końca życia. Natomiast wspomniany post ścisły obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Nabożeństwo wielkopiątkowe rozpoczniemy o godz. 18 00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 10 00 (dzieci na to nabożeństwo mogą przynieść swoją jałmużnę wielkopostną, którą zbierały do skarbonek CARITAS). Dla pozostałych wiernych o godz. 15 00. Przed Drogą Krzyżową o godz. 15 00 rozpoczniemy nowennę przed Świętem Miłosierdzia. Na godz. 21 00 na adorację przy grobie zapraszamy młodzież. Adoracja potrwa do godz. 23 00 (plan adoracji znajduje się w gablocie). Strażaków z OSP prosimy o podjęcie warty przy Grobie Pańskim. Ofiary składane przy Krzyżu są przeznaczone na Ziemię Świętą. W tym roku Wielki Piątek to także Pierwszy Piątek. 
 7. Wielka Sobota jest dniem upamiętniającym zstąpienie Chrystusa do otchłani. Warto w tym dniu powstrzymać się od spożywania pokarmów mięsnych. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kościele o godz. 8 00, 9 00, 10 00, 11 00, 12 00. Od godz. 15 30 do godz. 17 30 przerwa w adoracji (w tym czasie przygotowanie kościoła do świąt). Nowenna przed Świętem Miłosierdzia o godz. 18 45. W sobotni wieczór rozpoczniemy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa. Wszystkich zachęcamy do licznego udziału w tę jedyną w roku noc czuwania na cześć Pana. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 19 00 od poświęcenia ognia na placu kościelnym. Prosimy zabrać ze sobą świece.
 8. W Wielką Niedzielę procesja rezurekcyjna o godz. 6 00. Po niej Msza Święta. Pozostałe Msze Święte o godz. 9 00, godz. 11 00 i o godz. 16 00. Składka na wszystkich Msza Świętych na cele inwestycyjne (II niedziela miesiąca). Zmiana tajemnic różańcowych będzie wyjątkowo w III niedzielę miesiąca. Będzie to Niedziela Miłosierdzia.
 9. Dzielimy się wielką radością, że w miniony wtorek ks. bp Leszek Leszkiewicz udzielił 5 naszym nowym lektorom błogosławieństwa. Lektorami zostali: Dawid Burnagiel, Kacper Chełmecki, Michał Jarosz, Szymon Mółka, Barłomiej Sromek. Dziękuję za ich przygotowanie opiekunowi LSO ks. Pawłowi oraz Rodzicom. Dziękuję Rodzicom za obecność w miniony wtorek w Ujanowicach na Liturgii Błogosławieństwa.   
 10. Bóg Zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii. Ze energię elektryczną z budynków parafialnych (za okres od 20 stycznia do 20 marca br.) zapłaciliśmy w tym tygodniu: 4 522, 96 zł. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu. Wśród ofiarodawców jest Bank Spółdzielczy w Łososinie Dolnej. Dziękuję Szkolnemu Oddziałowi CARITAS oraz Dziewczęcej Służbie Maryjnej za wspólne przygotowanie paczek z życzeniami Wielkanocnymi dla naszych Seniorów, których wczoraj odwiedziliśmy z posługą sakramentalną. Podziękowanie składam na ręce Pań Bożeny Michalak – Opiekunki CARITAS oraz Celiny Kołodziej Opiekunki DSM.  
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, aby lepiej przygotować się do świętowania tajemnic naszego zbawienia.
 12.  29 marca z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności w wieku 88 lat ŚP Katarzyna MICHALAK. Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie… 

OGŁOSZENIE Z POZA PARAFII:

17 kwietnia od godz. 8 00 w Ośrodku Zdrowia w Tęgoborzy odbędzie się kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.