1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy celebrację tajemnicy Wielkiego Tygodnia. Dziękuję Panom za śpiew PASJI. Procesja z palmami o godz. 11 00. Po Mszy Świętej konkurs palm. O godz. 15 00 ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach Msza Święta.
  2. W Wielki Poniedziałek O GODZ. 17 30 wyjazd do kina SOKÓŁ w NOWYM SĄCZU na rekolekcje filmowe OBLICZE JEZUSA. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii. Zachęcam do wyjazdu młodzież klas VIII (w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania).
  3. W Wielką Środę po Mszy Świętej o godz. 6 30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 14 00 wyjazd do chorych. O godz. 18 00 Droga Krzyżowa w terenie. Drogę Krzyżową rozpoczynamy i kończymy przy krzyżu misyjnym. Zabierzmy ze sobą lampiony i krzyże. Ofiarujmy tę modlitwę w intencji naszej Ojczyzny. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy Drogi Krzyżowej w celu zapewnienia uczestnikom bezpieczeństwa.
  4. Szczególnym czasem w Wielkim Tygodniu będzie Triduum Paschalne, w czasie którego będziemy przeżywali wydarzenia zbawcze Jezusa Chrystusa.
  5. W Wielki Czwartek w kościołach parafialnych celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy. Po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostaje przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego Ciemnicą. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18 00. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy potrwa do godz. 23 00.
  6. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Możemy zjeść trzy posiłki, w tym jeden do syta. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (tak jak w każdy piątek) obowiązuje wszystkich od 14 roku życia do końca życia. Natomiast wspomniany post ścisły obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Nabożeństwo wielkopiątkowe rozpoczniemy o godz. 18 00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 9 00 (dzieci na to nabożeństwo mogą przynieść swoją jałmużnę wielkopostną, którą zbierały do skarbonek CARITAS). Dla pozostałych wiernych o godz. 15 00. Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nowenna przed Świętem Miłosierdzia i Droga Krzyżowa. Na godz. 21 00 na adorację przy grobie zapraszamy młodzież. Adoracja w Wielki Piątek potrwa od 7 00 do godz. 23 00 (plan adoracji znajduje się w gablocie). Strażaków z OSP prosimy o podjęcie warty przy Grobie Pańskim. Ofiary składane przy Krzyżu są przeznaczone na Ziemię Świętą. W tym roku są szczególnie potrzebne ze względu na ustanie ruchu pielgrzymkowego. 
  7. Wielka Sobota jest dniem upamiętniającym zstąpienie Chrystusa do otchłani. Adoracja Chrystusa w Grobie od godz. 7 00. Warto w tym dniu powstrzymać się od spożywania pokarmów mięsnych. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kościele o godz. 8 00; 8 30; 9 00; 9 30; 10 00, 10 30. 11 00, 11 30, 12 00. Od godz. 15 30 do godz. 17 30 przerwa w adoracji (w tym czasie przygotowanie kościoła do świąt). Nowenna przed Świętem Miłosierdzia o godz. 18 45. W sobotni wieczór rozpoczniemy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa. Wszystkich zachęcamy do licznego udziału w tę jedyną w roku noc czuwania na cześć Pana. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 19 00 od poświęcenia ognia na placu kościelnym. Prosimy zabrać ze sobą świece.
  8. W Wielką Niedzielę procesja rezurekcyjna o godz. 6 00 (pamiętajmy o zmianie czasu). Po niej Msza Święta. Pozostałe Msze Święte o godz. 9 00, godz. 11 00 i o godz. 16 00. W Wielki Poniedziałek o 7 00, 9 00, 11 00.
  9. Bóg Zapłać za ofiary składane dziś na tacę a przeznaczone na utrzymanie WSD w Tarnowie. To nasza Jałmużna Wielkopostna. Dziękuję za ofiary w kopertach na potrzeby Parafii. Dziękujemy za ofiary składane przez cały Wielki Post na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękuję Szkolnemu Oddziałowi CARITAS za przygotowanie paczek z życzeniami Wielkanocnymi dla naszych Seniorów, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w Wielką Środę. Dziękuję Panu Andrzejowi Biernackiemu za założenie uszczelek oraz uszczelnienie szyb w drzwiach miedzy przedsionkiem a nawą. Dzięki temu nie będzie trzaskania drzwiami – co było denerwujące i na co zwracaliście uwagę. Dziękuję Panu Andrzejowi za wykonanie tej bardzo potrzebnej pracy.  
  10.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, aby lepiej przygotować się do świętowania tajemnic naszego zbawienia.