1. Niedziela Palmowa rozpoczyna celebrację tajemnicy Wielkiego Tygodnia. Procesja z palmami o godz. 11.00, a po Mszy św. konkurs palm. Msze św. popołudniowe od dzisiaj o godz. 18.00.
  2. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, komputery i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w pięknej i wyjątkowej liturgii Triduum Paschalnego.
  3. W Wielką Środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.
  4. W Wielki Czwartek w parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza św., zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostaje przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego Ciemnicą. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
  5. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych (tak jak w każdy piątek) obowiązuje wszystkich od 14 roku do końca życia, natomiast post ścisły obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 10.00, a dla dorosłych o godz. 15.00. Nabożeństwo wielkopiątkowe rozpoczniemy o godz. 18.00. Adorację przy grobie od godz. 21.00 poprowadzi młodzież. Adoracja w Wielki Czwartek i Wielki Piątek do godz. 23.00. W Wielki Piątek Komunię św. mogą przyjąć tylko ci, którzy uczestniczą w Liturgii Męki Pańskiej, lub chorzy w domach (nie wolno rozdawać jej nawet przy okazji nabożeństwa drogi krzyżowej). Ponieważ w tym roku przypada wtedy pierwszy piątek miesiąca, warto przypomnieć, że osoby odprawiające praktykę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, które nie będą mogły uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej i przyjąć Komunii św. wynagradzającej, nie przerywają jej w ten sposób i będą mogły ją kontynuować w kolejnym miesiącu. Ponadto należy pamiętać, iż w Wielką Sobotę Komunię św. zanosi się tylko umierającym jako wiatyk.
  6. Wielka Sobota jest dniem upamiętniającym zstąpienie Chrystusa do otchłani. Warto i w tym dniu powstrzymać się od pokarmów mięsnych. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny będzie w ciągu dnia, nie jak to było dotychczas w kościele, ale przed kościołem, o godz. 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, a po południu o godz. 13.00. Po poświęceniu zachowując dystans i zasady sanitarne wejdźmy do kościoła na adorację Chrystusa w grobie.
  7. W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w tę jedyną w roku noc czuwania na cześć Pana. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 20.00 od poświęcenia ognia na placu kościelnym. Prosimy zabrać ze sobą świece. Dla tych, którzy praktykują pierwsze soboty miesiąca Komunia św. będzie udzielona podczas Mszy św. wieczornej, a część różańca odmawiamy indywidualnie. Procesja rezurekcyjna w niedzielę o godz. 6.00.
  8. Można jeszcze nabywać baranki na stół wielkanocny.
  9. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie i ofiary w kopertach.
  10. W Wielką Środę udamy się do chorych z posługą spowiedzi wielkanocnej od godz. 8.00.
  11. Strażaków prosimy o podjęcie warty przy Grobie Pańskim. Prosimy również Orkiestrę o włączenie się w liturgię tych dni.
  12. Prosimy by porządki na cmentarzu robić do wtorku, w środę będą wywożone śmieci.
  13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  14. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności  śp. Wojciech Kopta, śp. Wojciech Sromek i śp. Stanisław Prusak z Tęgoborzy.
  15. Zmarła śp. Maria Stachura, mama byłego wikariusza z naszej parafii ks. Zbigniewa. Pogrzeb 31 marca, środa o godz. 11.00 w Starej Jastrząbce.

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Wielki Piątek

GodzinyRejon Parafii
7.00 – 8.00I Nowiny, Instytut, Tłoki
8.00 – 9.00II Opachówka, Sadowa, nad Lotniskiem
9.00 – 10.00III Morsztynówka, Łączne, Kamyk
10.00 – 11.00Adoracja w ciszy
11.00 – 12.00IV Łęki, Witowice G., B. Wola od P. Karwala do Piechota
12.00 – 13.00V Bilsko, Cichawa, Równia, Biała do lotniska
13.00 – 14.00VI B. Wola, Kowalówka, Przy drodze, Brzegi
14.00 – 15.00VII B. Dział, Od Rąbkowej, Murowaniec, Przy boisku
15.00 – 16.00Droga Krzyżowa
16.00 – 17.00VIII Berdychów, Roćmirowa, Nad leśniczówką/Jarostowa, Domy nad wodą
17.00 – 18.00IX Os. Centrum, Przy kościele, Za cmentarzem