1. W Liturgii Kościoła Uroczystość Świętej Rodziny. Msze Święte jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 16.00.
  2. Radując się z Bożego Narodzenia, starajmy się znaleźć czas na spotkanie z Bogiem i człowiekiem. Uroczystość Bożego Narodzenia obchodzona jest wraz z oktawą. Każdego dnia w oktawie liturgicznie obchodzimy Narodzenie Pańskie. W skład oktawy wchodzą m.in.: w poniedziałek wspomnienie św. Jana Ewangelisty i Apostoła (poświęcenie wina); we wtorek świętych Młodzianków, w środę św. Tomasza Beceta, w piątek św. Sylwestra. Msza Święta z Nieszporami na zakończenie Starego Roku o godz. 16.00. Zapraszamy. W sobotę rozpoczniemy nowy rok kalendarzowy i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte jak w każdą niedzielę. O godzinie 15.00 będzie Nabożeństwo Pierwszej Soboty.
  3. Dziękujemy za liczne życzenia świąteczne oraz dary złożone na plebanii. Bóg Zapłać.
  4. Zachęcamy do adoracji żłóbka. Tak jak adorujemy Krzyż Chrystusa w Wielki Piątek, tak starajmy się adorować tajemnicę Wcielenia Syna Bożego. 
  5. Pan Organista zamówił Mszę Świętą w intencji naszej wspólnoty parafialnej w dowód wdzięczności za ofiary złożone przy okazji nabywania opłatków. Msza Święta zostanie odprawiona dzisiaj 26 grudnia o godz. 16.00. Bóg Zapłać.
  6. Bardzo dziękuję Rodzinie naszej Parafii za ufundowanie nowego marmurowego ołtarza i ambonki przy obrazie Matki Bożej Pocieszenia. Koszt wykonania przez Firmę Granimexto 17 000 zł. BÓG ZAPŁAĆ ZA TEN CENNY DAR. Mensa ołtarza wykonana jest z bloku Carrary. Waży ponad tonę. Planujemy poświęcenie nowego ołtarza w czasie Uroczystości odpustowej ku czci Matki Bożej Pocieszenia. 
  7. Bardzo dziękujemy Panu Eugeniuszowi Jasnosowi, Kazimierzowi Jasnosowi Stanisławowi Litwińskiemu za pracę na cmentarzu i wywóz śmieci. Panu Andrzejowi Pajorowi za kwiaty, Marianowi Salamonowi, Ryszardowi Stala, Stanisławowi Przybyłko za choinki, młodzieży i lektorom za ubranie choinek i wykonanie szopki. Dziękujemy orkiestrze za uświetnienie Uroczystości Bożego Narodzenia.
  8. Siostry Urszulanki dziękują za zaangażowanie naszej Parafii w Akcję Paczuszka dla Maluszka. Jej organizacji w naszej parafii podjął się Domowy Kościół. Siostry piszą, że ilość darów z naszej parafii przerosła najśmielsze oczekiwania. Otrzymane dary będą służyły podopiecznym Diecezjalnego Domu Samotnej Matki przez wiele miesięcy. Przez naszą Parafię w adwencie przeszedł wielki marsz pro-life, marsz dla życia. Drodzy parafianie pokazaliście jak cenne jest dla was życie oraz inne ludzkie i Boże wartości. 25 marca 2022 roku, a więc w dniu Świętości Życia w kaplicy Domu Samotnej Matki zostanie odprawiona Msza Święta za wszystkich którzy włączyli się w akcję Paczuszka dla Maluszka.  
  9. W ostatnim dniu 2021 roku przypada piątek. Biskup tarnowski udziela wszystkim osobom przebywającym na terenie diecezji dyspensy od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia. Wszyscy korzystający z dyspensy są zachęcani do odmówienia modlitwy w intencji Ojca Świętego oraz podjęcia dzieł miłosierdzia lub ofiarowania jałmużny.
  10. W tym tygodniu odwiedzimy z wizytą duszpasterską rodziny z następujących rejonów:
 Poniedziałek godz. 8.30Wtorek
godz. 8.30
Środa
godz. 8.30
Czwartek
godz. 8.30
Ks. PawełŁęki (17)Bilsko Roćmirowa Berdychów (16) Witowice Górne – granica z Bilskiem (4)Bilsko przy domu sportowym, Bilsko Dział od Rąbkowej, Murowaniec, Jarostowa (17)Bilsko Popodlas Kowalówka Bilsko domy nad drogą, Bilsko Wola, Ostra Góra (12)
Ks. Proboszcz Kamyk, Domy przy kaplicy, Łączne, Morsztynówka, Sadowa (20)Tłoki, Instytut, Nowiny, Domy za wodą, domy za potokiem (13)Centrum, koło kościoła, Biała Równia, Biała Cichawa (15)

11. W tym i następnym tygodniu o godzinie 17.00 będą odprawione Msze Święte kolędowe w intencji rodzin naszej parafii z następujących rejonów:

27 grudzień (poniedziałek) Łososina Centrum (Osiedle, Za cmentarzem, Za rowem).

28 grudzień (wtorek) Łososina Dolna (Nowiny, Bloki, Tłoki)

29 grudzień (środa) Łososina Dolna (Kamyk, Sadowa)

30 grudzień (czwartek) Łęki, Witowice

3 stycznia (poniedziałek) Bilsko (Biała, Cichawa)

4 stycznia (wtorek) Bilsko (Wola, pod lasem, Kowalówka, Przy drodze)

5 stycznia (środa godz. 17.00) Bilsko (Dział, Roćmirowa)

5 stycznia (środa godz. 18.00) (Bilsko Leśniczówka, Jarostowa, Berdychów). Zapraszamy. Jeżeli nie będzie mogła przyjść cała rodzina to zapraszamy przynajmniej przedstawicieli domu czy rodziny.

12. Zachęcamy do nabycia ciekawego świąteczno-noworocznego wydania Gościa Niedzielnego z cennym dodatkiem którym jest płyta CD z czterema Ewangeliami z serii Biblia Audio. To pierwsza z 12 płyt. Kolejne będą raz w miesiącu w 2022 roku. Świąteczny Gość Niedzielny o powiększonej objętości kosztuje 10 zł. W IDZIEMY dodatek – kalendarz na 2022 rok. Cena numeru 5 zł

13. Zmarła ŚP Maria Szkarłat, lat 93, zamieszkała Łososina Dolna 23. Pogrzeb jutro o 12.30 Msza Święta. Wprowadzenie i różaniec o godz. 12.00.

Nie bójcie się! Oto zwiastuję Wam radość wielką, dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel.

Drodzy Parafianie, Drodzy Goście

To radosne orędzie rozległo się w betlejemską noc. Zbawiciel z miłości do człowieka ogołocił się z chwały Bożej i stał się jednym z nas. Na ziemię przyszła Miłość. Boże Narodzenie jest dniem wywyższenia człowieka i człowieczeństwa. Bóg – człowiekiem, człowiek – Bogiem. Potrzebujemy Bożego Narodzenia, aby zrozumieć co to znaczy być człowiekiem. Dlatego przyjmijmy Jezusa jak Maryja i Józef – z pokorą, uwielbieniem, na modlitwie, rozważając w głębi naszych serc tę wielką tajemnicę wcielenia Syna Bożego. Otwórzmy się na Bożą miłość, dzielmy się nią, niosąc innym dobro, radość i nadzieję. Zdrowych, pełnych ciepła i nadziei, wypełnionych miłością i radością, nutą śpiewanych kolęd, Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.