1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy OKRES WIELKANOCNY. O godz. 11 00 rocznica Pierwszej Komunii Świętej.  
 2. W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 6 30, godz. 10 00 i godz. 18 00.
 3. We wtorek w katedrze poznańskiej, diakon Mateusz Pajor z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, przyjmie święcenia kapłańskie. W przyszłą niedzielę o godz. 11 00 odprawi w naszym kościele parafialnym Mszę Świętą Prymicyjną. Zapraszamy do licznego udziału (Dzieci Komunijne, LSO, DSM, Młodzież). Otrzymamy błogosławieństwo prymicyjne. Błogosławieństwo prymicyjne to osobiste spotkanie z Kapłanem, który wszystko oddaje Bogu i to oddanie jest w nim jeszcze takie świeże, święte. Dla Kapłana błogosławieństwo prymicyjne też jest dużym przeżyciem. Ponadto z błogosławieństwem związany jest odpust zupełny.       
 4. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 5. W piątek  NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WSPOMOŻYCIELKI WIERNYCH. Dzień Modlitwy za Kościół w Chinach. O godz. 15 00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17 30. O godz. 18 00 Msza Święta o urodzaje dla mieszkańców Witowic Górnych (przy kapliczce w Witowicach Górnych).  
 6. W sobotę o godz. 17 30, w kościele na Juście ks. Mateusz Pajor odprawi Nabożeństwo Majowe.
 7. Przez cały tydzień nabożeństwa majowe w naszym kościele o godz. 17 30.  
 8. W przyszłą niedzielę UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, która kończy okres Komunii Świętej Wielkanocnej.  
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie naszej Parafii.
 10. Wczoraj przeżywaliśmy 104 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Po Mszach Świętych Panie z CARITAS będą rozprowadzały kremówki papieskie. Ofiara przeznaczona na działalność CARITAS w naszej Parafii (od 5 zł).
 11. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z naszej Parafii organizuje wyjazd do Rzeszowa na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”, który odbędzie się 30 maja (w Boże Ciało). Szczegóły za tydzień. Można już zapisywać się w zakrystii.
 12. Zmarł ŚP JÓZEF KMIECIK z Bilska (lat 83). Pogrzeb odbył się w środę. Dobry Jezu a nasz Panie …         
 13. W GOŚCIU NIEDZIELNYM m.in., jak wiara religijna wpływa na nasze zdrowie. Jest GOŚĆ EXTRA z okazji Dnia Matki ŚWIĘTE MATKI – MATKI ŚWIĘTYCH (cena 14 zł). Jak zwykle bardzo dobra NIEDZIELA oraz IDZIEMY gdzie dowiemy się Jak rozpoznać dary Ducha Świętego, Owoce, Charyzmaty. 

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY

 1. Zebranie wiejskie Sołectwa Łęki będzie 25 maja (sobota), o godz. 18 00 w Świetlicy w Łękach.
 2. Można już głosować na pozyskanie środków na zakup strojów dla Kół Gospodyń Wiejskich. Karty są na stolikach z gazetami. Urna w przedsionku kościoła.