1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze Święte o godz. 7 00, godz. 9 00 (z udziałem Orkiestry Dętej) i godz. 11 00 (z udziałem Zespołu Cantate Dutti z Rożnowa). Po południu Msza Święta Pogrzebowa o godz. 15 30. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszy Świętej nie tylko jutro ale przez całą Oktawę Wielkanocy. W każdym dniu Oktawy celebrujemy bowiem Zmartwychwstanie Jezusa. Świętowanie Wielkanocy zakończymy w przyszłą niedzielę Świętem Miłosierdzia Bożego. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7 00 będzie zmiana tajemnic różańcowych. Po południu, o godz. 15.00, zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. Podziękowania i prośby, które chcemy wtedy przedstawić Jezusowi Miłosiernemu, możemy składać na kartkach w koszyku wystawionym przed obrazem Jezusa Miłosiernego. Przez kolejne dni Oktawy Wielkanocnej, 15 minut przed Mszą św. wieczorną będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia w ramach Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego, a we Wtorek Wielkanocny po Mszy św. rano. W piątek o godz. 15 00.
  2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy angażowali się w przygotowanie Liturgii Wielkiego Tygodnia, a szczególnie Panom Organiście i Kościelnemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Strażakom czuwającym przy Grobie, Panom śpiewającym Pasję, Zespołowi Regionalnemu Jakubkowianie, Orkiestrze, Księdzu Pawłowi oraz młodzieży za Drogę Krzyżową na Sadową, śpiew oraz przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, a także wszystkim biorącym udział w naszych liturgicznych celebracjach. Dziękujemy za zamówione w intencji nas kapłanów Msze Święte oraz wielkoczwartkowe życzenia. Bóg Zapłać.
  3. W Środę Wielkanocną o godz. 17 30 różaniec. O godz. 18 00 nowenna do Matki Bożej Pocieszenia i Msza Święta. O prowadzenie różańca prosimy Młodzież klas VIII. Młodzież przyjdzie na różaniec, nowennę i Mszę Świętą w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  4. W Piątek 14 kwietnia na Mszy Świętej o godz. 18 00 ks. bp Leszek Leszkiewicz udzieli w naszym kościele Sakramentu Bierzmowania Młodzieży z klas VIII z: Łososiny Dolnej Michalczowej, Żbikowic i Ujanowic. Składka zebrana na tej Mszy Świętej przeznaczona będzie na Fundację im. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza. Dziękujemy naszej Młodzieży za ofiarowanie naszej Parafii trzech obrusów na ołtarze oraz jednej alby kapłańskiej. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek o godz. 15 00 Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego i Adoracja Jezusa Eucharystycznego do godz. 17 00.
  5. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę a przeznaczone na cele inwestycyjne. Za ogrzewanie kościoła zapłaciliśmy w minionym tygodniu 6 803 zł. (w lutym 6 874 zł). Bardzo dziękujemy za hojne dary na stół wielkanocny na probostwie. Bóg Zapłać.
  6. Jutro tradycyjnie składka na KUL i Papieski Uniwersytet Jana Pawła II. W przyszłą niedzielę puszka na CARITAS DIECEZJI TARNOWSKIEJ.
  7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności ŚP Zofia Wikar, lat 92, ŚP Anna Gwóźdź, lat 97 (Mama Ks. Jana Gwoździa, Proboszcza w Obidzy) oraz ŚP Danuta Stosur, lat 79. Pogrzeb ŚP Zofii Wikar, w Poniedziałek Wielkanocny. Wprowadzenie do kościoła o godz. 15 00. Msza Święta o godz. 15 30. Pogrzeb ŚP Anny Gwóźdź we Wtorek Wielkanocny. Wprowadzenie o godz. 12 30. Msza Święta o godz. 13 00. Pogrzeb  ŚP Danuty Stosur w środę o godz. 14.00 Msza św. pół godziny wcześniej różaniec. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im Wieczne spoczywanie.
  8. Dziękujemy za życzenia świąteczne, które otrzymaliśmy z wielu instytucji, firm, osób prywatnych. Odwzajemniamy je. Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najlepsze świąteczne życzenia. Niech Chrystus Zmartwychwstały, który zwyciężył śmierć, pokona wszystkie nasze słabości i bóle, niech zabliźni nasze rany. Niech blask Poranka Wielkanocnego opromienia naszą codzienność tak, byśmy potrafili dzielić się z innymi wiarą w zwycięstwo dobra nad złem, miłości nad nienawiścią, prawdy nad fałszem, życia nad śmiercią. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana udziela Wam potrzebnych łask i dodaje sił duchowych i fizycznych do codziennego życia w blasku Zmartwychwstania. Duszpasterze. ALLELUJA.  

OGŁOSZENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ŁOSOSINIE DOLNEJ

Informujemy, że w celu lepszego zabezpieczenia obiektów szkolnych, zakończyliśmy proces zamykania terenu szkoły w czasie poza lekcjami (włącznie z furtkami prowadzącymi na teren szkoły).