1. Rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze św.o godzinie 6.30, 9.00, 11.00 i 16.00. Składka przeznaczona na cele charytatywne diecezji.
  2. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ścisły czyli ilościowy obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Kościół zachęca jednak, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. W ramach umartwienia powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się czas Komunii św. wielkanocnej. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali w Wielkim Poście oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Tradycyjnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.00, a po nim Msza św. Droga Krzyżowa dla młodzieży o godz. 19.00, a dla dzieci w sobotę o godz. 16.00.
  4. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 15.00, a po nim Msza św.