1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam jedną z podstawowych zasad wiary w Jezusa Chrystusa, a mianowicie, żeby nazywać się uczniem Pańskim nie wystarczy tylko opanować podstawowego teoretycznego zestawu prawd wiary. Bycie uczniem Chrystusa to przede wszystkim realizacja przykazania miłości w życiu codziennym. Stąd też troska uczniów o pomoc potrzebującym wyrażająca się w ustanowieniu siedmiu diakonów. Do ich zadań należy przede wszystkim troska o potrzebujących, ale również i głoszenie Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie.   
  2. Trwa maj – zachęcajmy się wzajemnie do udziału w nabożeństwach majowych, zarówno tych w świątyni, jak i tych przy kapliczkach i figurach przydrożnych. Zabierajmy na nabożeństwa majowe dzieci – to najpiękniejsza katecheza. Spotkania przed Uroczystością I KOMUNII ŚWIĘTEJ we wtorek i w czwartek po Mszy Świętej wieczornej.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać, w poniedziałek Uroczystość św. Stanisława Patrona Polski. W sobotę wspomnienie NMP z Fatimy. O godz. 8 30 Pierwsza Spowiedź Dzieci z klas III. O godz. 18 00 Msza Święta, po niej Procesja Różańcowa. Przynieśmy świece.  
  4. Za tydzień w naszej Parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas III. Msza Święta z udzieleniem Pierwszej Komunii o godz. 10 30. 1 Komunię przyjmie 45 dzieci. 
  5. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 7 00 zmiana tajemnic różańcowych. Na wszystkich Mszach Świętych składka na cele inwestycyjne.
  6. Dziękuję za ofiary złożone na tacę. Ponadto dziękuję za ofiary w kopertach BÓG ZAPŁAĆ.  
  7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i Niedzieli, gdzie znajdziemy szereg artykułów pogłębiających naszą wiarę. Gość Niedzielny próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, czy da się zorganizować Pierwszą Komunię tak, aby komercyjna otoczka nie zasłoniła jej istoty: spotkania z żywym Bogiem. Niedziela podejmuje temat objawień maryjnych, które dla wielu ludzi stają się głównym przesłaniem wiary.
  8. W poniedziałek 15 maja, o godz. 19 00 w kościele w Michalczowej ks. Sławomir Kostrzewa z Poznania będzie miał konferencję do rodziców na temat Duchowych zagrożeń w mediach dla dzieci i młodzieży.  
  9. Z naszej Parafii w wieku 93 lat odszedł do wieczności ŚP Piotr WOJTAS z Bilska.

Nadesłano do ogłoszeń

W dniach od 8-10 maja 2023 na terenie Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej odbędzie się bezpłatna zbiórka elektrośmieci.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. „Im więcej sprzętu uzbiera szkoła, tym otrzyma  wyższy bon”.

Szkoła zbiera:

KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP. 

NIE ODBIERA SIĘ TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK