1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną.
  2. W poniedziałek Święto św. Katarzyny ze Sieny, Dziewicy i Doktora Kościoła. Patronki Europy. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
  3. We wtorek o godz. 19 00 spotkanie Dzieci i Rodziców przed Uroczystością I Spowiedzi i Komunii Świętej.
  4. W środę wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. Od godz. 17 00 Spowiedź Święta. O godz. 17 30 rozpoczniemy Nabożeństwa Majowe. O godz. 18 00 Nowenna i Msza Święta. NABOŻEŃSTWA MAJOWE BĘDĄ CELEBROWANE W DNI POWSZEDNIE O GODZ. 17 30. W NIEDZIELĘ O GODZ. 15 30. Maj to także czas gromadzenia się przy figurach i krzyżach przydrożnych aby śpiewać Litanie Loretańską i w ten sposób uczcić Matkę Bożą. Podtrzymujmy tę tradycję.
  5. W czwartek I miesiąca (Dzień Modlitw za Polonię i Polaków za Granicą. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi)). O godz. 8 00 wyjazd do chorych. O godz. 17 00 wystawienie, adoracja w intencji powołań. Okazja do Spowiedzi Świętej. O godz. 18 00 Msza Święta. Od godz. 20 00 do godz. 21 00 GODZINA ŚWIĘTA.  
  6. W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte jak w niedzielę, o godz. 7 00, 9 00, 11 00, 16 00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Michalczowej odpust.
  7. W I sobotę wspomnienie św. Floriana. O godz. 8 00 wyjazd DSM na Pielgrzymkę. O godz. 17 00 Nabożeństwo Pierwszej Soboty. O godz. 18 00 Msza Święta w intencji OSP Łososina Dolna.
  8. W przyszłą niedzielę ŚWIĘTO KWITNĄCYCH SADÓW. Msze Święte o godz. 7 00, 9 00, 12 00, 16 00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 11 00!!! O godz. 12 w intencji rolników, ogrodników, sadowników, działkowiczów z terenu Gminy Łososina Dolna oraz w intencji Pilotów. Msza Święta zamówiona przez Wójta Gminy oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i w kopertach.
  10. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszły do wieczności: Anna Suchanek i Zofia Szarata.
  11. OŁTARZE na BOŻE CIAŁO 2024:

I. BILSKO – KOWALÓWKA i DOMY NAD DROGĄ

II. BILSKO JODŁOWIEC BERDYCHÓW ROĆMIROWA

III. BILSKO LEŚNICZÓWKA

IV. BILSKO DZIAŁ  

Nadesłano do ogłoszeń:

Wójt Gminy Łososina Dolna oraz Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy serdecznie zapraszają na 28 Święto Kwitnących Sadów, które odbędzie się 5 maja na terenie lotniska Aeroklubu Podhalańskiego w Łososinie Dolnej. Msza św. o godz. 12.00. Rozpoczęcie o godz. 14.00.