1. Dzisiejsza niedziela, dawniej zwana pierwszą niedzielą Męki Pańskiej stawia przed nami zarówno tragedię śmierci jak i nadzieję życia. W celu zwrócenia naszej większej uwagi na tajemnicę krzyża zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży.  
  2. Zbliżamy się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, czy jednak jesteśmy do nich przygotowani? Najlepszym sposobem przygotowania do świąt jest przystąpienie do sakramentu pokuty i przyjęcie Komunii Świętej. Jeżeli jeszcze tego nie uczyniliśmy, zechciejmy to zrobić w najbliższych dniach. W sobotę będzie w naszej parafii spowiedź święta: Godziny spowiedzi: 8.00 – 9.30; 10.30 – 12.00; 16.00 – 17.30. Msza Święta w sobotę rano będzie nie o godz. 6.30 tylko o godz. 7.30.
  3. Innym sposobem przygotowania do Wielkanocy jest uczestnictwo w nabożeństwach okresowych. W piątek Drogi Krzyżowe o godz. 17.30 i godz. 20.00. W sobotę dla dzieci o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. Już teraz rozplanujmy sobie zajęcia tak aby móc wziąć udział w nabożeństwach pasyjnych. 
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. O 17.30 różaniec, o prowadzenie którego prosimy Różę Różańcową św. Barbary, Pani Danuty Bryniak. Na Nowennę zapraszamy dzieci z klas III oraz ich rodziców.
  5. W pierwszy czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, na Mszę Świętą  o godz. 18.00 i spotkanie zapraszamy młodzież klas VIII. 
  6. W piątek, o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja w ciszy do godz. 17.30. O 17.30 Droga Krzyżowa. O godz. 18.00 Msza Święta.
  7. Za tydzień Niedziela Palmowa, na wszystkich Mszach Świętych poświęcenie palm. Procesja z palmami przed główną Mszą Świętą o godz. 11.00. Po Mszy Świętej konkurs palm. Podtrzymajmy tę piękną tradycję wykonywania i poświęcania palm. To szczególnie cenna katecheza dla dzieci. Przyjdźmy z dziećmi na sumę. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona na remont dachu naszego kościoła. Przed kościołem będzie można nabyć ozdoby wielkanocne. Ofiary przeznaczone zostaną na pomoc chorej uczennicy naszej szkoły.
  8. Dziękuję za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.   
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Najnowsze tygodniki: GOŚĆ NIEDZIELNY – polecamy między innymi artykuł o sanktuarium na trudne czasy, czyli o miejscu szczególnego kultu św. Michała Archanioła na Monte Sant Angelo we Włoszech, oraz kolejny odcinek wielkopostnego cyklu – o nieumiarkowaniu w jedzeniu i piciu.  IDZIEMY – Podkarpackie misteria – o Kalwarii Pacławskiej; O Największym mistyku Nowego Testamentu jakim był św. Paweł. Walczmy z rosyjską dezinformacją. Musimy się poważnie liczyć z prowokacjami, nawet z zorganizowanymi napaściami na Ukraińców w Polsce.
  10. Parafianie z Łososiny Dolnej organizują pomoc dla mieszkańców Kijowa, tym razem są potrzebne:Leki: 1. na wątrobę, 2. na żołądek, 3. na trzustkę, 4. na serce, 5. na nadciśnienie, 6. na obniżenie poziomu cukru, 7. krople do nosa – zatoki. Prowiant: 1. kasza gryczana, 2. ryż, 3. cukier, 4. konserwy mięsne, 5. olej. Mile widziane: 6. kawa rozpuszczalna. 7. herbata. 8. herbatniki.Podane produkty można składać w przedsionku kościoła. Bóg zapłać ofiarodawcom.
  11. POLECAMY TAKŻE PORADNIK NIE TYLKO DLA CHORYCH: WSZYSTKO O SAKRAMENCIE NAMASZCZENIA CHORYCH z Litanią do NMP z Lourdes (ofiara 7 zł).