1. Dzisiejsza V Niedziela Wielkiego Postu, dawniej była zwana pierwszą niedzielą Męki Pańskiej. W celu zwrócenia naszej większej uwagi na tajemnicę krzyża zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży.
 2. Zbliżamy się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Najlepszym przygotowaniem do świąt jest przystąpienie do sakramentu pokuty. Spowiedź świąteczną planujemy 4 kwietnia w godzinach od 15 00 do 19 00. Do chorych udamy się 1 kwietnia (sobota) od godz. 7 45.
 3. Innym sposobem przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego jest uczestnictwo w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 4. W środę o godz. 17 30 różaniec o prowadzenie którego prosimy młodzież klas VIII. Będziemy prosili o dobre przygotowanie i owocne przyjęcie Sakramentu Bierzmowania przez Ósmoklasistów. Młodzież klas VIII zapraszamy także na Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia oraz Mszę Świętą o godz. 18 00.
 5. W piątek o godz. 15 00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja. O godz. 17 15 Droga Krzyżowa. O godz. 18 00 wyjazd do kina Sokół na film Dobry Łotr. To opowieść o człowieku, który został ukrzyżowany obok Jezusa. To piękny i wartościowy film, który znakomicie wprowadzi nas w przeżycie Wielkiego Tygodnia. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapraszamy. O godz. 20 00 Droga Krzyżowa dla młodzieży.
 6. W sobotę o godz. 9 30 Droga Krzyżowa dla dzieci. O godzinie 17 00 Nabożeństwo Pierwszej Soboty. Po nim Msza Święta niedzielna.
 7. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, którą rozpoczniemy Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach Świętych poświęcenie palm. Procesja z palmami przed Mszą Świętą o godz. 11 00. Po Mszy Świętej konkurs palm. Podtrzymajmy piękny zwyczaj wykonywania i poświęcania palm. To szczególna katecheza dla dzieci. Dziękuje dziewczętom z DSM, które pod kierunkiem Pani Celiny Kołodziej oraz Mam przygotował w ubiegłą niedzielę kiermasz palm. Dziękuję za zainteresowanie palmami. Wszystkie a było ich kilkadziesiąt znalazły nabywców. Pani Celinie dziękuję za przygotowanie 10 dziewcząt do II stopnia DSM. Przyjęcie miało miejsce wczoraj. W przyszłą niedzielę o godz. 14 00 ku pamięci św. Jana Pawła II – modlitewne Oratorium wielkopostne „Stabat Mater” autorstwa Giovanni Battisty Pergolesiego – Oratorium, wykonywane bywa często przez zawodowe chóry i orkiestry. Stabat Mater było poprzedniczką gorzkich żali. W naszym kościele oratorium wykona Orkiestra  i Chór Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st im bł P.J. Frassati w Nowym Sączu. O godz. 15 00 Gorzkie Żale z ostatnim kazaniem pasyjnym.
 8. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy za ofiary składane na Gorzkich Żalach a przeznaczone na kwiaty do Groby Pańskiego.  
 9. Przygotowując się do Świąt Zmartwychwstania nie zapomnijmy o uporządkowaniu grobów swoich bliskich. Najlepiej w tym tygodniu, gdyż jeszcze przed świętami chcemy wywieść śmieci.
 10. W piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczyna się pasyjna część okresu wielkopostnego. Nasza uwaga skupia się na męce i śmierci Chrystusa. Aby dobrze przeżyć ten czas redakcja Gościa Niedzielnego przygotowała numer Gościa Extra poświęcony relikwiom Męki Pańskiej. W nim między innymi: czym jest kult relikwii, o miejscu ukrzyżowania Jezusa, historia korony cierniowej, włóczni, Całun Turyński, Chusta z Manoppello.
 11. Sposobem przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego jest lektura prasy katolickiej. Dostępne Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy. Dla dzieci: Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Mały Promyczek.
 12. Organizatorzy czerwcowego wyjazdu do Albanii śladami św. Matki Teresy informują nas, że są jeszcze cztery wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Katarzyna Michalak, której pogrzeb odbędzie się w piątek o godz. 14.00 Msza św., pół godziny wcześniej różaniec.