1. Dzisiejsza V Niedziela Wielkiego Postu, dawniej była zwana Pierwszą Niedzielą Męki Pańskiej. W celu zwrócenia naszej uwagi na tajemnicę krzyża zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży. O godz. 15 00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy.
 2. Zbliżamy się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Najlepszym przygotowaniem do świąt jest przystąpienie do Sakramentu pokuty. Spowiedź zaplanowana jest na najbliższą sobotę 23 marca w godzinach od 9 00 do 10 30. Od 11 00 do 12 00. Po południu od 14 00 do 15 30. Od 16 00 do 17 00. Do chorych udamy się 27 marca (środa) od godz. 14 00. Prosimy o zgłoszenie chorych (tylko tych, których nie odwiedzamy w Pierwszy Piątek).
 3. We wtorek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze Święte o godz. 6 30 i (dodatkowo) o godz. 18 00 (w intencji Bogumiły w 50 rocz. urodzin oraz o zdrowie dla męża i córki).
 4. W środę o godz. 17 30 różaniec. Prowadzi Róża Różańcowa św. Bernadetty (Zelatorka Pani Jolanta Hołyst). O godz. 18 00 Msza Święta w intencjach nowennowych.
 5. W czwartek na Mszę Świętą o godz. 18 00 zapraszamy młodzież klas VIII.
 6. W piątek o godz. 15 00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja. O godz. 17 30 Droga Krzyżowa. Droga Krzyżowa także o godz. 20 00. Dla dzieci w sobotę o godz. 8 30 (ze względu na spowiedź).
 7. Przyszła niedziela to niedziela Palmowa, którą rozpoczniemy Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach Świętych poświęcenie palm. Procesja z palmami przed Mszą Świętą o godz. 11 00. Po Mszy Świętej konkurs palm. Podtrzymajmy zwyczaj wykonywania i poświęcania palm. To szczególna katecheza dla dzieci.
 8. Dziękuję za ofiary złożone na cele inwestycyjne naszej Parafii. Bóg Zapłać.
 9. Przygotowując się do Świąt Zmartwychwstania nie zapomnijmy (najlepiej w tym tygodniu) uporządkować groby swoich bliskich. Jeszcze przed świętami chcemy wywieźć śmieci z cmentarza.
 10. Organizatorzy październikowego wyjazdu do Portugalii zachęcają do zapisywania się na pielgrzymkę.
 11. Msza Święta w intencji Pielgrzymów do Mogiły i Miechowa zostanie odprawiona w niedzielę 8 września o godz. 11 00. Na stolikach z gazetami Paschaliki Miechowskie.
 12. Zachęcamy do lektury prasy. Na stolikach z gazetami także kopia wywiadu z księdzem Łukaszem Platą, gdzie zaświadcza o uzdrowieniu chłopca, które dokonało się w czasie rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii. Przeczytajmy. Ponadto na stolikach z gazetami zaproszenie do Tęgoborzy na Mszę Świętą (w sobotę, o godz. 12 00) w intencji bohaterskich mieszkańców Zawadki z czasu I Wojny Światowej.
 13. Szkolne Koło PCK  Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej organizuje w Niedzielę Palmową „Kiermasz stroików wielkanocnych”. Stroiki będzie można nabyć już w sobotę po wieczornej Mszy Świętej i w niedzielę po Mszach o godzinie 7.00 i 9.00. PCK nas informuje, że zebrane pieniądze przeznaczone będą na wsparcie rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej.