1. W kolejną niedzielę słowo Boże odsłania nam tajemnice powołania człowieka przez Boga. Dziś słyszeliśmy o powołaniu Izajasza. Również i św. Paweł przypomina nam o swoim powołaniu do głoszenia Jezusa Chrystusa i to ukrzyżowanego i zmartwychwstałego.
  2. W dniach od 2 do 8 marca br., nasza rodzina parafialna będzie przeżywać niecodzienny czas. Czas ten to misje święte, które winny się odbywać w każdej parafii co 10 lat. W naszej parafii ostanie misje były w 2009 roku, czyli 13 lat temu. Wkrótce otrzymamy do naszych domów zaproszenie i program Misji Świętych.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W czwartek św. Scholastykę

W piątek Światowy Dzień Chorego (rocznica pierwszego objawienia w Lourdes). Nabożeństwo dla chorych zostanie odprawione za niecały miesiąc w czasie Misji Świętych.

4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia i Mszę Świętą. O prowadzenie różańca o godz. 16 30 prosimy Różę Różańcową Najświętszej Maryi Panny Pani Zofii Szewczyk. Zapraszamy do modlitwy przed łaskawym wizerunkiem MB Pocieszenia. Otrzymaliśmy piękny list od Pani Iwony z Pomorza Zachodniego, która pisze między innymi tak: Chcę wyrazić swoją radość, wdzięczność i uznanie za inicjatywę propagowania ikony Matki Bożej Pocieszenia z kościoła w Łososinie Dolnej. Otrzymałam ją w prezencie (tutaj imię i nazwisko). Mieszkaliśmy w Łososinie Dolnej w latach 1974-77, bardzo chciałam mieć ten obraz. Dzięki życzliwości ówczesnego wikarego ks. Józefa Hamigi posiadam zdjęcie tego wizerunku. Rada bardzo jestem, że od tej chwili Matka Boża Pocieszenia jest ze mną w całej krasie. Serdecznie pozdrawiam. Łączę się w modlitwie. Czaplinek 20 stycznia 2022 roku. Drodzy My też ceńmy sobie obecność Maryi wśród nas.

5. Pragnę przekazać radość, że mamy drugie fanfary. Pierwsze, przypomnę skomponowane przez Pana Tadeusza Szkarłata. Drugie Pana Sławomira Bryniaka. Uwaga praktyczna co do naszej postawy liturgicznej w czasie odsłaniania i zasłaniania obrazu: Pierwszą Mszę Świętą poprzedza odsłonięcie obrazu. Kapłan z asystą udaje się przed obraz. W tym czasie stoimy. Gdy kapłan dojdzie przed obraz i uklęknie, my również klękamy. Trwamy w postawie klęczącej. Gdy kapłan wraca do ołtarza wstajemy. Obraz będzie zasłaniany po ostatniej Mszy Świętej w danym dniu. Gdy kapłan będzie w drodze przed obraz stoimy. Następnie klękamy na czas zasłonięcia obrazu i gdy kapłan wraca do zakrystii przyjmujemy postawę stojącą.

6. W ostatnim czasie wykonaliśmy połączenie telefoniczne zakrystii z chórem muzycznym.

7. Zachęcamy do lektury prasy: W GOŚCIU NIEDZIELNYM można przeczytać m.in. o tym, jak szczera modlitwa nieraz ratowała zagrożony pokój w sytuacjach podobnych do panującej obecnie na Ukrainie. W NIEDZIELI Z Bożej Apteki. Mikstura z aloesu na raka. Prawdy wiary w obrazach. IDZIEMY Z Polski corocznie wyjeżdża za granicę około 600 lekarzy. Choroby służby zdrowia. Przypominamy o cenach gazet: Gość Niedzielny i Niedziela 8 zł. Idziemy 5 zł. Promyczek Dobra, Mały Promyczek po 6 zł, Mały Gość Niedzielny 5 zł

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych. Składka na cele inwestycyjne.

9. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła śp. Krystyna Studzińska.