1. Chrystus jest światłem dla świata, a w dzisiejszej ewangelii zachęca nas, abyśmy również i my stali się tymi, którzy światło Chrystusa będą nieśli na krańce świata. Tym światłem rozświetlającym świat mają być przede wszystkim nasze dobre uczynki.
 2. W tygodniu w liturgii Kościoła:
 3. W poniedziałek św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.
 4. W środę o godz. 16 30 różaniec o prowadzenie którego prosimy Apostolat Modlitwy za kapłanów „Margaretki”. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Po niej Msza Święta w intencjach nowennowych.
 5. W piątek św. Scholastyki, dziewicy. O godz. 15 00 Koronka i Adoracja do godz. 17 00.
 6. W sobotę 11 lutego, w rocznicę objawień w Lourdes Kościół obchodzi Światowy Dzień Chorego. Dzień ten jest dobrą okazją, aby przypomnieć sobie o chorych zarówno tych w naszej rodzinie jak i w sąsiedztwie. Niewątpliwie każdy dobry uczynek wobec chorych będzie światłem rozświetlającym świat. W naszej parafii nie organizujemy w tym roku specjalnego nabożeństwa dla chorych, gdyż takie nabożeństwo zostanie zorganizowane 23 lutego, w czasie planowanych renowacji Misji Świętych.
 7. W przyszłą niedzielę (2 miesiąca) po Mszy Świętej o godz. 7 00 zmiana Tajemnic różańcowych. Na wszystkich Mszach Świętych składka na cele inwestycyjne.
 8. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli pozytywnie na zaproszenie, aby adorować Pana Jezusa Eucharystycznego w I Piątek. Wierzę, że ta modlitwa wyda błogosławione owoce w życiu osobistym, w życiu rodzin i naszej Parafii. Bardzo dziękuję młodzieży za rozebranie szopki bożonarodzeniowej.
 9. Dyrekcja Szkoły Podstawowej dziękuje za ofiary zebrane przez CARITAS SZKOLNĄ na rzecz potrzebujących wsparcia rodzin uczniów naszej szkoły. Zebrano 4 017 zł.
 10. Bóg Zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać Ochotniczej Straży Pożarnej w Łososinie Dolnej za ofiarowanie dwóch kompletów świec ołtarzowych. Wartość daru to 2 000 zł. To wotum wdzięczności Bogu za 75 lat istnienia OSP Łososina Dolna.
 11. W tym tygodniu zapłaciliśmy za ogrzewanie kościoła (za okres od 22 listopada 2022 do 24 stycznia 2023) 6 874 zł.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.