1. Chrystus otrzymał od Ojca misję głoszenia Dobrej Nowiny wszystkim narodom. Jego życie było służbą, której celem było osiągnięcie zbawienia przez każdego człowieka. Mamy jako uczniowie ten obowiązek podejmować i realizować go w naszym życiu. By mieć siłę do podejmowania tej drogi, potrzebna nam jest osobista bliskość z Jezusem, wyrażająca się w refleksji nad Słowem Bożym i modlitwie. Chciejmy więc znaleźć dla siebie miejsce i czas na spotkanie z Mistrzem i Panem. Pomocą w refleksji nad prawdami wiary jest prasa katolicka do korzystania z której, nieustannie zachęcamy.
 2. Dzisiaj o godz. 11 00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji naszej Parafii, zamówiona przez Pana Organistę.
 3. Dziękuję młodzieży za rozebranie dekoracji bożonarodzeniowych. Bóg Zapłać.
 4. Luty to miesiąc poświęcony modlitwie za konających. Na stolikach z gazetami obrazki z numerem telefonu pod który możemy wysłać imię osoby konającej i Siostry Matki Bożej Miłosierdzia podejmą modlitwę za tę osobę.
 5. W poniedziałek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Błogosławieństwo chleba i wody oraz soli ku czci św. Agaty.
 6. We wtorek św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.
 7. W środę o godz. 16 30 różaniec. O godz. 17 00 nowenna do Matki Bożej Pocieszenia i Przeczystego Serca św. Józefa. Po niej Msza Święta w intencjach nowennowych. Zapraszamy Dzieci klas III wraz z Rodzicami.
 8. W sobotę św. Scholastyki, dziewicy
 9. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Chorego. Za wstawiennictwem Matki Bożej z Lourdes będziemy polecać chorych, osoby w podeszłych latach, samotnych. Nabożeństwo dla chorych wraz ze spotkaniem z chorymi będzie w czasie rekolekcji wielkopostnych, w sobotę 17 lutego o godz. 13 30.  (w czasie rekolekcji wielkopostnych).
 10. W poniedziałek 12 lutego, o godz. 17 30 (sprzed kościoła) pierwszy w tym roku wyjazd do kina Sokół w Nowym Sączu na rekolekcje filmowe – na najnowszy odcinek filmu ewangelizacyjnego The Chosen (Wybrani). Spotkanie po filmie poprowadzi ks. dr Łukasz Plata, nasz tegoroczny wielkopostny Rekolekcjonista. GORĄCO ZACHĘCAM BY WYBRAĆ SIĘ DO KINA. Koszt (bilet + przejazd) 30 zł dla osób dorosłych. Dla młodzieży 20 zł. Ze względów organizacyjnych należność zechciejmy uregulować przy zapisie w zakrystii.   Rekolekcje jak już informowaliśmy będą w naszej Parafii od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu, czyli w tym roku w dniach od 14 do 18 lutego. Program rekolekcji jest już dostępny w gablocie i na stronie internetowej naszej Parafii.   
 11. W dniach od 26 kwietnia do 28 kwietnia (piątek-niedziela) organizowana jest Pielgrzymka do Bratysławy i Wiednia. Szczegóły na ulotkach dostępnych na stolikach z gazetami i w internecie na stronie parafialnej. Zapisy w kancelarii parafialnej. Ponadto Biuro Online Travel proponuje nam w dniach od 19 do 26 października ośmiodniową pielgrzymkę do Fatimy i innych świętych miejsc Portugalii. Szczegóły również na ulotkach dostępnych na stolikach z gazetami i w internecie.     
 12. Bóg Zapłać za ofiary złożone dziś na tacę a przeznaczone na potrzeby naszej Parafii. Ofiary te pomagają nam na bieżąco opłacać rachunki. Tylko w ostatnim czasie zapłaciliśmy 6 062 zł za Polisę Ubezpieczeniową wszystkich budynków parafialnych. 6 410 zł podatku od nieruchomości oraz rolnego. 9 652, 90 zł za gaz za ogrzewanie kościoła od 29 listopada 2023 do 27 stycznia 2024. Ponadto 2 334, 46 zł za energię elektryczną z kościoła i cmentarza. Za wywóz śmieci z cmentarza 3 000 zł.     
 13. Informujemy, że planujemy malowanie naszego kościoła od 7 lipca do 10 sierpnia 2025 roku. Nie planujmy w tym czasie ślubów w naszym kościele. Kościół będzie na czas malowania wyłączony z użytkowania. Msze Święte będą celebrowane najprawdopodobniej w dolnym kościele.
 14. Za tydzień II niedziela lutego. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Na wszystkich Mszach Świętych składka na cele inwestycyjne parafii.   
 15. Zwracamy się z gorącą prośbą, aby szanować nasze parkingi. Jest bardzo mokro. Nie zjeżdżajmy z bruku na trawniki.
 16. Z naszej Parafii odeszły do wieczności: ŚP Maria Hajduk zd. Bryniak (lat 76), której pogrzeb był wczoraj oraz ŚP Marianna Kościółek zd. Wiatr (lat 93), której pogrzeb będzie we wtorek 6 lutego, o godz. 14 00. Na naszym cmentarzu został pochowany w miniony czwartek ŚP Zbigniew Ciastoń (lat79) pochodzący z Łęk, a mieszkający w Nowym Sączu. Dobry Jezu a nasz Panie …  
 17. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Łososinie Dolnej prosił aby poinformować, że w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będzie prowadzona kwesta na rzecz chorej Roksany, która jest uczennicą 4 klasy naszej szkoły podstawowej. Zbiórkę przeprowadzi młodzież z OSP.