1. Dziś w Liturgii Słowa Chrystus pyta każdego z nas, czy Go miłujemy? Nie oczekuje jednak od nas kolejnych deklaracji, tylko życia według Jego prawa. Stańmy więc w prawdzie o sobie i odpowiedzmy, czy każdego dnia żyjemy według Bożego prawa?
 2. Trwamy w miesiącu maju, w którym przez wstawiennictwo Maryi polecamy przed tron Boga Najwyższego nasze sprawy. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych, które w naszym kościele są celebrowane w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele i święta o godz. 15.30. Bezpośrednio po Majówce Msza Święta. W czwartek w Dzień Matki zapraszamy na Majówkę dzieci z mamami, w piątek młodzież klas VII i VIII, aby podziękować za egzaminy. 
 3. W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Zostało ustanowione w Rzymie dekretem z dnia 18 maja 1815 roku przez papieża Piusa VII, jako wyraz wdzięczności za wyzwolenie z niewoli napoleońskiej.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji głodujących. Po Mszach Świętych procesje błagalne wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych.
 5. W czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza a jednocześnie jest to Dzień Matki. Zapraszamy w tym dniu na Nabożeństwo Majowe oraz Mszę Świętą podczas której będziemy modlili  o Błogosławieństwo Boże dla żyjących i życie wieczne dla zmarłych Mam.  W czwartek w kościele odbędzie się spotkanie egzaminacyjne dla uczniów klas VII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Na godz. 15.00 zapraszamy uczniów i rodziców z klasy VII A , a na godz. 16.00 uczniów i rodziców z klasy VII B.
 6. W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 7. W sobotę po raz pierwszy będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
 8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 9. Msze Święte o urodzaje w tym tygodniu:
 10. W poniedziałek o godz. 18.00 w kościele dla mieszkańców 1. Berdychowa i Roćmirowej oraz 2. Biała Cichawa
 11. We wtorek o godz. 18.00 w kościele dla mieszkańców Łęk, o godz. 19.00przy kapliczce u Pani Krasowej dla mieszkańców Nowin.
 12. W środę o godz. 19.00 przy kapliczce na Łyczance dla mieszkańców Domy za Wodą
 13. W czwartek o godz. 18.00 w kościele dla mieszkańców Bilsko Dział i Murowaniec.
 14. W piątek o godz. 18.00 w kościele dla mieszkańców Sadowej
 15. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę i ofiary kopertach. Bardzo dziękuję osobom, które w ostatnim czasie opłaciły w kancelarii parafialnej miejsce na cmentarzu.Bóg zapłać Orkiestrze Dętej i Zespołowi Michalczowianie. Bóg Zapłać ofiarodawcom. Zebrano na pomoc Uchodźcom 3 450 zł.Dziękuję Panom, którzy uporządkowali teren po starym kościele i zasiali trawę. Bóg zapłać za ofiarowane kwiaty na okna na probostwie.
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYMwarto zapoznać się m.in. z historią beatyfikowanej właśnie założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot oraz przeczytać o tym, czy i dlaczego Rosjanie ślepo wierzą Putinowi. W MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM specjalny dodatek poświęcony patronom 2022 roku (Wandzie Rutkiewicz, Marii Konopnickiej, Ignacemu Łukasiewiczowi, Józefowi Wybickiemu). W NIEDZIELIJak zrozumieć Papieża. Pokonać konia trojańskiego. Dlaczego tak wiele osób przegrywa z cukrzycą? W IDZIEMYMama w akacji.
 17. Zmarł ŚP Marian Stachura, tata ks. Zbigniewa Stachury, proboszcza w Lipnicy Wielkiej, a w latach 1998-2000 wikariusza w Łososinie Dolnej. Pogrzeb w poniedziałek w Starej Jastrząbce o godz. 11 00. Niech odpoczywa w pokoju Amen.