1. Liturgia słowa ukazuje nam apostolską działalność ewangelizacyjną, której zadaniem jest zarówno głoszenie Dobrej Nowiny o zbawieniu, jak i wskazanie przykazania miłości, jako drogi do jej osiągnięcia.
 2. Dziś Dzień Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas III. O godz. 10 30 Msza Święta z udzieleniem I Komunii Świętej. Od jutra dzieci przeżywać będą tzw. Biały Tydzień. Zapraszamy dzieci na Nabożeństwa Majowe i Msze Święte wieczorne. W czwartek o godz. 6 30 dzieci z rodzicami i wychowawczyniami udają się na Pielgrzymkę dziękczynną do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Jest to dzień Urodzin św. Jana Pawła II. Zakończenie Białego Tygodnia w sobotę na Mszy Świętej o godz. 9 00. 
 3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas, których modlimy się o dobre urodzaje. We wtorek Msza Święta o godz. 18 00 w kościele o szczęśliwe urodzaje dla mieszkańców Roćmirowej i Berdychowa. W tych dniach będziemy celebrowali Msze Święte przy kapliczkach. W poniedziałek Nowiny u Pani Marii Kras, wtorek i piątek Morsztynówka, sobota w Łękach. W sobotę o godz. 18 00 w kościele na Juście Msza Święta o szczęśliwe zbiory dla mieszkańców Bilsko Dział i Murowaniec.   
 4. W tym tygodniu w liturgii:
 5. W poniedziałek św. Zofii Wdowy i Męczennicy.
 6. We wtorek św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. O godz. 19 00 spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Albanii.
 7. We czwartek św. Stanisława Papczyńskiego. O godz. 16 w kościele egzamin klas VII przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Z kandydatem niech przyjdą rodzice (przynajmniej jeden!)
 8. W piątek o godz. 15 00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja do godz. 17 30.
 9. W przyszłą niedzielę Wniebowstąpienie Pańskie. O godz. 11 00 rocznica I Komunii Świętej dzieci z klas IV. Spotkanie dla dzieci i rodziców przed Uroczystością w poniedziałek o godz. 17 30.   
 10. Dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę, a przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii.
 11. Zgodnie z zapowiedzią wznowiliśmy prace na dachu kościoła. Prace trwały przez cały tydzień. Wykonano potrzebne rusztowania. Przygotowywano nowe rury spustowe oraz malowano żaluzje na wieży kościoła. Żaluzje są mocno skorodowane. Do tej pory malowane były tylko raz po wybudowaniu kościoła. Trwały prace w przedsionku kościoła. Te prace posuwają się powoli. Stopień skomplikowania posadzki jest bardzo duży. Trwają prace przy rewitalizacji terenu wokół starej plebanii i budynków gospodarczych. Powstaje tam parking. Zostały już wykonane elewacje na budynku gospodarczym od zachodu i północy.
 12. Jutro o godz. 19 00 w kościele w Michalczowej ks. Sławomir Kostrzewa z Poznania będzie miał konferencję dla rodziców na temat duchowych zagrożeń w mediach dla dzieci i młodzieży.
 13. W piątek o godz. 19 00 próba Orkiestry Dętej. Ważna próba, gdyż przed przeglądem orkiestr.
 14. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Idziemy. W Gościu KOŚCIÓŁ MARZEŃ. W Niedzieli POLSKA WIDZIANA Z NIEBA. W Idziemy JAK NIE ZGUBIĆ NAJWAŻNIEJSZEGO. O przygotowaniu do Pierwszej Komunii Świętej.
 15. W wieku 78 lat, zmarła ŚP Stanisława Szewczyk zd. Gwiżdż z Łososiny Dolnej.